20 SAAT SONRA BULUNDU

20 SAAT SONRA BULUNDU

Yenişehir Orhaniye Köyü nüfusuna kayıtlı olan ve İnegöl Karalar Mahallesi’ndeki özel rehabilitasyon merkezinde bakım altındayken kaçan zihinsel engelli İsmail Şengün, 20 saat sonra bulundu. Yenişehirlilerin de yakından tanıdığı İsmail Şengün, Çayırlı Köyü yakınlarında bulundu.

Yenişehir Orhaniye Köyü’nden getirilip 5 aydan bu yana İnegöl Karalar Mahallesi’ndeki özel rehabilitasyon merkezinde tedavisi gören yüzde 50 zihinsel engelli 53 yaşındaki İsmail Şengün, kaldığı rehabilitasyon merkezi binasının arka kapısının üzerinden atlayarak, Halhalca mahallesi istikametine doğu yürümeye başladı. Bir süre sonra İsmail’in yokluğunu fark eden rehabilitasyon merkezindeki görevliler İsmail Şengün’ü binada aramaya başladılar. Binada yapılan aramalar başarısız olunca güvenlik kameraları incelendi. Yapılan incelemeler de engelli adamın kaçtığı tespit edildi.

Olayın haber verilmesi üzerine olay yerine gelen İnegöl Jandarma Komutanlığı ekipleri, rehabilitasyon merkezinin çevresinden aramaya başladılar. 7 saat boyunca yakın köylerde arama yapan Jandarma ekipleri, engelli adama rastlamayınca AFAD ve Bursa İl Jandarma Komutanlığı Köpek Timinden destek istediler. Aramalara gönüllü kurulan İnegöl İNDAK ekibi de katıldı. Kayıp engelli için Jandarma komutanlığı ekipleri, Bursa AFAD, Köpek Timi ve İNDAK olmak üzere 20 kişilik ekip arama başlattı.

Bursa İl Jandarma Komutanlığı Köpek Timinde yer alan Barut isimli arama köpeği, zihinsel engellinin rehabilitasyon merkezindeki yatağının çarşafını koklayıp aramaya başladı. Ekipler gece boyunca aramaları sürdürdüler. Halhalca, Sungurpaşa, Çavuşköy, Karalar, Akhisar, Boğazköy mahallelerinden geniş kapsamlı yapılan aramalar 20 saat sürdü.

20 SAAT SONRA BULUNDU

Kayıp İsmail Şengün, 20 saat sonra Yenişehir Çayırlı Köyü yakınlarında jandarma ekipleri tarafından bulundu. Zihinsel engelli 53 yaşındaki İsmail Şengün sağ olarak bulunması, ekiplerin tüm yorgunluğunu atmasına neden oldu.

İsmail Şengün, tekrar tedavi gördüğü Rehabilitasyon merkezine teslim edildi.  

HABER: NİHAT BIÇAK

Kaynak : http://yenisehirim.com/20-saat-sonra-bulundu.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz