ADNAN KAMIL GÜVEN TAZELEDİ

ADNAN KAMIL GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti Yenişehir ilçe kongresi partililerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Kongreye, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu,İçişleri geçmiş dönem Bakanı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, milletvekilleri, belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri, STK temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Yenişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan kültür merkezinde gerçekleştirilen kongre sonucunda delegelerin kullandığı 220 oyun 204’ünü alan mevcut ilçe başkanı Adnan Kamıl, görevini yeni yönetimi ile sürdürdü. Kongrede konuşan AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Yenişehir ilçe teşkilatı ve halkının her dönemde partilerinin yanında olduğunu belirtti. Başkan Salman, görev dönemlerinde yerel seçim, bir tarihi referandum ve yakın tarihin en ihanet yüklü darbe girişimlerinden birini yaşayan Yenişehir teşkilatının bu zor süreçlerden alnının akı ile çıktığını vurguladı. Başkan Salman, 2019 yılında yaşanacak çok önemli iki seçime hazırlık döneminde de Yenişehir en önemli güç kaynaklarından biri olacağına olan inancını dile getirdi.

Başkan Salman konuşmasının sonunda kongreler sürecinin Bursa’ya ve partilerine hayırlı olmasını diledi.

Kongreye katılan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Türkiye üzerine çeşitli oyunlar oynandığını belirterek, “Tarihi bir süreçten geçiyoruz. Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmak zorundayız. 2071 hedeflerine ulaştırmak zorundayız. Bize bu tuzakları kuranların önümüze gül sermesini bekleyemeyiz. Türkiye kendi tarihine, coğrafyasına döndü. Dünyanın değil ama bölgenin en güçlü ülkesiyiz” dedi.

Çavuşoğlu şunları kaydetti: “Millet iradesini bu ülkede tahkim ederek demokratikleşme yolunda adımlar attık. Biz hepimiz birlikte büyük Türkiye’yiz. Türkiye’de birçok şey değişti. Siz değiştirdiniz, siz destek vermeseydiniz başaramazdık. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin. Ama birileri hâlâ vazgeçmedi. İhtiras içindeler, eski günleri yaşatmak istiyorlar. Biraz insan, biraz demokrat biraz ülke sevdası taşımalarını istiyoruz. Millete yabancılar, tepeden bakıyorlar. Bu kez uluslararası vesayet odaklarının işbirlikçisi, kasetle getirdikleri Kılıçdaroğlu ile yapmaya çalıştılar. Vazgeçmezler. Kılıçdaroğlu bunlara payandalık yaptı, yaptıklarını unutmadık, unutturmayacağız. Ağzını açtığı zaman FETÖ, PKK için konuşur, bir kelime de devlet için millet için konuş be kardeşim. Ne idüğü belirsiz belgelerle Cumhurbaşkanımıza operasyon çekmeye, milletin kafasını karıştırmaya çalışıyorlar. ABD’de dava var, tiyatro oynanıyor.”

AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl da, “Önümüzde seçim var, çıtayı her geçen seçimde yükseltiyoruz. Bu kongremizin ardından hemen seçim çalışmalarına başlıyoruz. Önümüzdeki yerel ve genel seçimlerde çok çalışacağımıza söz veriyoruz” dedi.

Kongre sonucunda belirlenen AK Parti Yenişehir İlçe Yönetimi şu isimlerden oluştu:

Adnan KAMIL

Fikret HATİPOĞLU

Gökhan ÇELEBİ

Gökhan SERİN

Görken ÖZ

Gülsüm KARS

Hakan DİRİMLİ

İbrahim ÖZDEMİR

Melike BAYRAKDAR

Mustafa AYDIN

Mustafa DÖNMEZ

Mustafa ERTEN

Onur Ulvi BALABAN

Osman ÇELİK

Recep GÜRSOY

Seçil DERSE

Semih TETİK

Seval SEYRİK

Yüksel YILDIZ

HABER: FATİH AK

Kaynak : http://yenisehirim.com/adnan-kamil-guven-tazeledi.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz