ALİNUR AKTAŞ: YENİŞEHİR’İ GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR

ALİNUR AKTAŞ: YENİŞEHİR’İ GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘Yenişehir Belediyesi 1. Kitap Günleri’ açılışına katıldı. Aktaş, açılışın ardından yaptığı açıklamada, ‘Yenişehir’i güzel günler bekliyor’ dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sabah saatlerinde Yenişehir’e geldi.

ALİNUR AKTAŞ: KENDİNİZE HEDEF BELİRLEYİN

İlçe gezilerine Yenişehir ile start veren Başkan Alinur Aktaş, ilk olarak Yenişehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Burada bir açıklama yapan ve Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’ten brifing alan Aktaş, daha sonra Yenişehir Belediyesi’nin organize ettiği ‘1. Kitap Günleri’nin açılışını yapmak üzere Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’ne geçti. Burada öğrencilere bir konuşma gerçekleştiren Alinur Aktaş, öğrencilere, öğretmenlerini anne ve babaları kadar sevmelerini ve kendilerine mutlaka bir hedef belirlemelerini tavsiye etti. Başkan Aktaş, Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Yenişehir’deki 3 okulun kitaplarını karşılayacaklarını kaydetti.

AKTAŞ: PROJELERİ TEK TEK GÖZDEN GEÇİRDİK

Son olarak Kültür Merkezi toplantı salonunda gazetecilerle bir araya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bir açıklama gerçekleştirdi. Açıklamasında, ‘Yenişehir’i güzel günler bekliyor’ diyen Aktaş, “Siz de biliyorsunuz ki, Bursa’nın bütün ilçeleri bir ve beraber. Büyükşehir belediyemizde olan yetkiler var. İlçe belediyemizin yetkisinde olan işler var. Devam eden bir süreç var. Yenişehir Belediyesi’ndeki toplantıda projeleri tek tek gözden geçirdik. Nihayetinde bugüne kadar hizmet vermiş geçmiş dönem arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bütçemiz dahilinde daha fazla neler yapabiliriz bunun çalışmaları içindeyiz. Asla hayalperest olmadan, sonuç odaklı neler ortaya koyabiliriz bunun derdi hesabı içerisindeyiz. İlçe kaymakamımızın birkaç tespiti oldu. Mevcut olan projelerin dışında birkaç konu daha gündeme geldi. Özellikle çarşı içindeki tarihi hamam, çok kötü durumda. Bu hamamın acilen elden geçirilmesi gerekir. Yüksekokulun içindeki bahçede kamulaştırma söz konusu. Binayı yapacak hayırseverimiz de var. Yine atıl durumdaki öğretmenevi ve Sosyal yaşam merkezi gündemimizdeydi. Bazı köylerimizin içme suyu ve asfalt sıkıntıları ile tespitler oldu. Ayak üstü bir şeyleri halletmekten ziyade gücümüz dahilinde neler yapabiliriz, onları takip edeceğiz. Siyasi farklılık gözetmeksizin 17 ilçemizi de gidip belediye başkanlarımızla görüşüp aynı toplantıyı gerçekleştireceğiz. Sıkıntılarımız var bir miktar ama bunlar aşılmayacak sorunlar değil. İnşallah hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımızdan aldığımız güç ile bunları bir bir aşmalıyız. Özellikle Yenişehir üzerine şunu ifade etmek istiyorum. Çok heyecanlı içi dolu dolu bir belediye başkanımız var. İlçe başkanımız var. Yenişehir kaymakamı başta olmak üzere, tüm bürokratların da heyecanlı olduğunu görüyorum. Yenişehir’i güzel günler bekliyor. Ben bunu görebiliyorum Allah’ın izniyle. Yenişehir güzel bir yer.bu anlamda tarımı da göz ardı etmeden Yenişehir’de daha güzel işlere imza atılacağına inanıyorum. Bu durum, Yenişehir’de bir miktar büyüme ve nüfus artışını da getirecek. Yüzölçümü anlamında da büyümeyi ortaya çıkaracaktır. Gerekli kurumlar bunun planlamasını mutlaka yapacaktır. Biz de elimizden gelen bütün gayreti ortaya koyacağız” şeklinde konuştu. 

HABER: NİHAT BIÇAK 

Kaynak : http://yenisehirim.com/alinur-aktas:-yenisehiri-guzel-gunler-bekliyor.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz