ALTIN BİBER FESTİVALİ COŞKULU BAŞLADI

ALTIN BİBER FESTİVALİ COŞKULU BAŞLADI

Yenişehir Belediyesi'nin düzenlediği 4. Uluslararası Altın Biber Festivali ve Kurtuluş Etkinlikleri, coşkulu bir şekilde başladı. Üç gün sürecek olan festivale, yurt içinden ve yurt dışından birçok misafir katıldı.
 


4. Uluslararası Altın Biber Festivali ve Kurtuluş Etkinlikleri Çınarlı Camii'nde mevlit okunmasıyla başladı. Mevlid sonrası Romanya Tortoman kasabası Belediye Başkanı Chitic Lucian, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’i Makamında  ziyaret etti. Ziyaret sonrası etkinlikler Uluköy Mahallesi'nde geleneksel kına gecesi ve uluslararası halk oyunları ekiplerinin gösterileri ile devam etti.
 


Etkinliklerin başlangıcında konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Bugün güzel bir gün Yenişehir’imizin kurtuluşu 6 Eylül, göreve geldiğimizden günden itibaren ilçemizin kurtuluş günü etkinlikleri kapsamında çiftçilikle iştigal eden ve gerçekten biberi altın değerinde olan Yenişehir ilçemizin tarımsal potansiyelinin bölgesel ve uluslararası alanda paylaşılması bizim için çok önemliydi. Bugün başlayan etkinliklerimiz geçmişten günümüze tüm şehitlerimiz için okuttuğumuz kuranı kerimler, mevlidi şerifler ile başlamış oldu” dedi.
 


Festivalin 1. günü, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi'nde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sıra Gecesi Topluluğu'nun verdiği konser ile sona erdi.


HABER: HÜLYA GEDİKLİ

Kaynak : http://yenisehirim.com/altin-biber-festivali-coskulu-basladi.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz