AYTAÇ’I SON YOLCULUĞUNA İNSAN SELİ UĞURLADI

AYTAÇ’I SON YOLCULUĞUNA İNSAN SELİ UĞURLADI

Dün akşam Yenişehir Galatasaray Taraftarlar Derneği’nde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Aytaç Çalım’ı son yolculuğuna binlerce seveni uğurladı.

Aytaç Çalım’ın Çınarlı Camii’nde kılınan cenaze Namazı’na Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz de katıldı. Cenazeye, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Dernek Başkanı Halil Şentürk ve Aytaç Çalım’ın binlerce seveni katıldı.

Galatasaray Başkanı acılı baba Abdullah Çalım ve saldırıda yaralanan kardeşi Erman Çalım’a başsağlığı dilerken, bir de açıklama yaptı.

GS Başkanı Mustafa Cengiz, "Dün Ankara'da yine Galatasaray için önemli bir görüşmeler içerisindeydik. Gece 02.30'da havaalanına inince öğrendim. Tabi bütün asabımız bozuldu. Gece uyuyup uyumadığımı bile bilmiyorum. Neticede belki fanatizmin, futbol maçının dışında bir olay ama tümüyle olay derneğimizde ve Galatasaray taraftarlar derneğinde oldu. Taraftarlar derneğine çok önem veriyoruz. Bir araya geliyor insanlar. Orada olan bir olay ve Konya maçını izlerken, Galatasaray için orada bulunan bir insan. Galatasaray nedeniyle demeyeyim ama bulunduğu için vefat etmesi bizi derinden yaraladı. Bizim mali sorunlarda var. Onunla bugün boğuşacaktık, fakat paranın getirdiğini parayla götürebilirsiniz. Fakat bir canı asla geri alamazsınız. Çok üzüldük. Hala bu gerginlik üzerimizde var. Biz taraftardan her şeyi bekliyoruz. İşte forma alın diyoruz, maça gelin diyoruz ve bunu diyen bizlerin taraftarlara da sahip çıkması gerek. Biz taraftarımızın ölüsüne de, dirisine de  sahip çıkan bir zihniyete sahibiz. Bu nedenle buradayız. Ben camia adına, yönetim adına,Galatasaray arma ve ruhu adına temsilen buradayım. Acıyı paylaşmak çok zor. Sözcükle paylaşabilirsiniz. Yetmez. Ateş düştüğü yeri yakar. Fakat aile, Yenişehirle ve bütün Galatasaray taraftarları şunu bilsin ki, bizim yüreğimiz onlarla birlikte çarpar, onlarla birlikte yaşar. Onlar varsa biz varız ve onların her noktasındaki acısı da bizim acımızdır. Çok üzgünüm. Başka bir şey diyemeyeceğim" şeklinde konuştu.

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik de, acılarının çok büyük olduğunu söyledi. Yenişehir’in başı sağolsun diyen Başkan Çelik, aileye her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Kılınan Cenaze namazının ardından GS Başkanı Mustafa Cengiz, Aytaç Çalım'ın’ın tabutunu omuzladı. Aytaç Çalım, daha sonra Yenişehir İlçe Mezarlığı’nda toprağa verildi.

HABER: NİHAT BIÇAK 

Kaynak : http://yenisehirim.com/aytaci-son-yolculuguna-insan-seli-ugurladi.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz