BAŞKAN AKTAŞ YUNUSELİ İÇİN CUMHURBAŞKANI’NDAN İZİN İSTEDİ

BAŞKAN AKTAŞ YUNUSELİ İÇİN CUMHURBAŞKANI’NDAN İZİN İSTEDİ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beştepe’de görüştü. Alinur Aktaş'ın Cumhurbaşkanı'na Bursa için brifing verdiği görüşme Bursa gündemine bomba gibi düştü. Başkan Alinur Aktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Yunuseli Havaalanı’nı kapatmak için izin istediği  ortaya çıktı.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pazar günü partisinin Pendik İlçe Kongresi'nde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile yaşadığı diyaloğu anlattı.

CUMHURBAŞKANI’NDAN YEŞİL IŞIK…

İstanbul'un yeni yapılan Osmangazi Köprüsü ile Bursa'ya artık 1 saat 15 dakika mesafede olduğunu hatırlatan Erdoğan, "Pendik ile Bursa daha kısa. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı dün yanımdaydı. "Şehir merkezindeki havalimanını eğer müsade ederseniz kaldırmak istiyorum" dedi. Niye dedim? Yenişehir'de havalimanı var 45 dakika. Sabiha Gökçen de bize 45 dakika. Merkezdeki havalimanına sadece patronlardan birkaç tane uçağı olan günde bir iki kere inip kalkıyor. 1400 dönüm arazi. "Burayı ben değerlendirmek istiyorum" dedi. Ben de "Sabırlı ol" dedim. Oturalım konuşalım ondan sonra. Sen Sabiha Gökçen ve Yenişehir'e devam et. Kalkınma modernize bize neyi kazandırıyor, daha büyük düşünmek varsa işte budur. Bunlara aynen devam edeceğiz" diye konuştu. 

2001 yılında kapatılan şehir merkezindeki Yunuseli Havalimanı geçtiğimiz yıl 1 Şubat'ta dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından yeniden açılmıştı. Ancak Bursa'dan Haliç'e yapılan uçuşlar ilgi görmemişti. 

Diğer yandan, Yunuseli Havaalını’nın kapatılmasının ardından akıbetinin ne olacağı. Ortaya atılan en ciddi iddia ise, şehrin göbeğine hançer gibi saplanan Doğanbey TOKİ konutlarının, Yunuseli Havaalanı ile yer değiştirmesi. Konunun, önümüzdeki günlerde Bursa kamuoyunu çok daha meşgul edeceği tahmin ediliyor.

HABER: NİHAT BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/baskan-aktas-yunuseli-icin-cumhurbaskanindan-izin-istedi.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz