BAŞKAN ÇELİK: YENİŞEHİR HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

BAŞKAN ÇELİK: YENİŞEHİR HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Belediye Başkanı Süleyman Çelik, çalışmaları yerinde inceleyerek basın mensuplarını Belediye faaliyetleri hakkında bilgilendirdi. Başkan Çelik, alt yapı çalışmalarında sabır gösteren Yenişehir halkına teşekkür etti.

Başkan Çelik, Yenigün Mahallesi Çınar Caddesinde basın mensuplarına yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu;

“2017 Yılının sonbaharı itibariyle vermiş olduğumuz sözleri yerine getirebilmenin haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Çok şükür, şuana kadar hep alt yapı dedik, Yenişehir halkı gerçekten çok sabırlı. Ben kendilerine buradan, sizlerin aracılığıyla teşekkür ediyorum. Şuana kadar yazın toz, kışın da çamurdan kurtulamamış olan ilçe halkımız, artık bu kış itibariyle, pırıl pırıl yollarda normal seyir halinde olacaklar.

Tabii ki, uğraşı içinde olduğumuz işlerin başında, vatandaşımızın yürüdüğünde ayağına çamurun bulaşmaması, aracının lastiğine hakikaten çamurun bulaşmaması, önemli olan, ilk etapta bakıldığında bu idi. Alt yapı çalışmalarımızı tamamladıktan sonra, üst yapı çalışmalarımızda belirli bir noktaya geldik. Bu amaçla yapmış olduğumuz, 62.500 m²’lik ihalemizin artık %70 nispetinde yapımı da tamamlandı. Şuan üzerinde bulunduğumuz Çınar Caddesindeki çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalarımızın, 2014 yılı itibariyle tadilat olarak bitirmiştik. Ancak şunu yaşadık; bu tür parke taşı çalışmalarında, tamirat ve tadilat, çok da arzu edilen randımanı vermiyor. Ama ilçe halkımızın, şuana kadar kullanmış olduğu ana arterlerimizden biri. Dolayısıyla bu yolun üzerinde, öncü yerleşim birimi içerisinde düğün salonunun da olması bizim biraz daha ihtimam göstermemizi ön plana çıkarttı. Ve takribi 7500 m²’lik paket bir iş olarak İznik yoluyla Kozdere yolu arasındaki bu olayı gündemimize aldık. Ve şuana kadar tretuvarlarla ilgili hiçbir çalışma yapılmamış olması hasebiyle bu yolumuzda tretuvarlarımızın hem parke taşı olarak, ana gövde olarak yolumuzun bitirilmiş hali inşallah 3 gün sonra, Cuma ya da Cumartesi günü gerçekleşecektir. Hakikaten ilçe insanımızın da doya doya kullanabileceği sağlıklı bir yolumuz olacaktır”

Daha sonra basın mensuplarıyla birlikte Yenigün Mahallesi Hanlık Caddesine geçen Başkan Çelik şunları söyledi;

“Hanlık Caddemiz yeni yerleşim alanlarından birisidir. İlçe nezdindeki çalışmaların, bu bölgelerdeki farkındalığını hep birlikte görüyoruz. Çok güzel bir bölge, hemen şu yan taraftaki yerde de 18 uygulaması itibariyle geçmiş olduğumuz güzel bir dini tesis alanımız da vardır. Camimizle ilgili de takribi 1800 m² civarında bir yerimiz oldu. Yeşil alanlarıyla birlikte takribi 4 dönüme yakan bir alan. İnşallah bu bölgelerdeki bu gelişim, belirli bir zaman dilimi sonrasında çok daha farklı bir konuma gelecektir. Bu bölgelerdeki tretuvar çalışmaları da oldukça iyi bir noktaya geldi. Altının betonu atıldı, şimdi temel malzemesi döküldükten sonra taşının döşenmeye başlaması bir gerçek. Taşı da döşendikten sonra bu bölgede yaşayan insanlarımızın artık yürüyüş yollarıyla, engelli yollarıyla çok güzel yollarda hayatlarını sürmesi de söz konusudur. İnşallah bunun gibi diğer sokaklarımızın tamamını da yapma hedefini yakaladık. Bu proje kapsamında, Büyükşehir aracılığıyla yapılan çalışmamız, 15 ve üzeri yolların sorumluluğu biliyorsunuz Büyükşehirin üzerinde. Bu caddemiz de onlardan biridir. Bu bölgelerde kış aylarına kadar tamamlanmış olan yollarda tretuvar çalışmalarımızı da tamamlayacağız. İnşallah pırıl pırıl yollarımız olacak ve ilçe halkı bunu hak etti. Ve inşallah bu yıl kimsenin ayağına çamur bulaşmaksızın hayat standardını belirli bir noktada yakalamış olmanın sevincini birlikte yaşayacağız.”

Belediye Başkanı Süleyman Çelik daha sonra ise basın mensuplarıyla Bulvar Çevre Yoluna geçerek burada da çeşitli açıklamalarda bulundu. Başkan Çelik “İlçemizin takribi 25 yıldan bu güne, çevre yolu olarak ağır trafik yükünü taşıyan bir yol. Biliyorsunuz defaatle bu yolun üzerinde çalışmalar yapıldı. Ancak son olarak hem alt yapısının tamamlanması, alt yapının tamamlanmasına müteakiben de üst yapının tamamlanması bu döneme nasip oldu. Ve şimdi asfaltlama çalışmalarının hemen akabinde de tretuvar çalışmalarımızı belirli bir noktaya getirdik. Biliyorsunuz, bu yolumuzun sorumluluğu ve çalışma ekiplerinin Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından devam ettiği bir gerçektir. Şimdi İznik yolu üzerinde ve Bursa Caddesi üzerinde uygulamış olduğumuz tretuvar uygulamasını burada da uygulayacağız. Ve çok güzel bir noktaya da geldi. Şimdi belirli bir trafik ve yol standardını yakalamak suretiyle projeli bir şekilde yapılan yollarımızdan biri. İnşallah bu proje uygulaması da nihayete erdiğinde ilçe insanımızın ve bu bölgede yaşayan insanımızın sağlıklı bir yola kavuşması, tretuvarlarıyla, yürüyüş yollarıyla, engelli yollarıyla çok farklı bir konuma gelecek. Tabii her biten projenin akabinde bir rahatlamanın huzurunu, biz de hep birlikte yaşıyoruz. İnşallah bu kış ayları itibariyle çalışmalarımız son aşamasına geldiğinde ilçemiz artık pırıl pırıl bir noktayı yakalamış olacak” dedi.

HABER: NİHAT BIÇAK

Kaynak : http://yenisehirim.com/baskan-celik:-yenisehir-halkina-tesekkur-ediyorum.html.html

Yorumlar

  • Aylin

    Aylin

    Yerli otomobil Bursa Yenişehir e yapılsın .

Yorum Yaz