BİR UMUTTUR YAŞAMAK

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

Sevgili dostlarım…

Yeni yıl içerisinde umut dolu bir yaşam mücadelesine girmiş bulunuyoruz. İnşallah bu yıl sağlıklı bir şekilde birlik beraberlik içerisinde gerek ülkemin, gerekse vatandaşlarımın huzurlu yaşamlarını devam edebilme umudu içerisindeyiz. Dış mihrakların ülkemizi bölüp parçalama ile ilgili olarak kurdukları tuzakları, her zaman millet olarak bertaraf etme gücüne sahibiz çok şükür.

Çiftçi kardeşlerim… Sizler üretmedikçe, biz tüketiciler çok çok zor durumlarda kaldığımız artık aşikârdır. Taşıma suyu ile değirmen dönmeyeceğinden, sizlerin ne kadar önemli ve kutsal bir mesleğe sahip olduğunuz bilinmektedir. Sizlerin üretimlerinize devlet tarafından verilen destekler her gecen gün artarak gelişmekte ise, siz çiftçilerimin sağlıklı, gerek üretim, gerekse pazarlama yapabilmeniz için, birlik beraberlik içerisinde kooperatifleşme yolundan başka seçeneğiniz bence yoktur. Bu konuda Tarım Bakanlığımızın aslında üzerinde duracağı ve Türk tarımının çok çok ileriye götürebileceği kooperatifleşme konusuna çok önem vererek, projelerini bu konu üzerinde yoğunlaştırarak, yapacakları çalışmalarında, daha başarıya ulaşacaklardır.

Ülkemiz Tarım ülkesi olmasına rağmen, birçok ziraat mühendisimiz iş bulamamakta ve bulsalar bile meslek dışı işlerde çalışmaktadırlar. Çiftçilerimiz bulunduğu köylerde kooperatiflerini kurmuş olsalar, bu kooperatiflere Tarım bakanlığımızın atayacağı ziraat mühendislerimizde hem bilgisini aktaracaklar, hem de tecrübe sahibi olacaklardır. Bu şekilde hem köylerini terk eden gençlerimizin tekrar topraklarına dönüşü sağlanacak, hem de mühendislerimizin iş bulma olanakları çoğalacaktır.

Avrupa’nın tarımdaki başarısı kooperatifleşmelerinden ileri gelmektedir.

Sevgili dostlar. Bir öğretmen dostumun anlattığını aynen size iletiyorum. Yakın zamanda bir öğrencisinin kendisine annesini ve babasını şikayet ediyor. Ailesinin akşamları kendisiyle ve dersleriyle hiç ilgilenmediğini anlatıyor. Evde tek ilgilendikleri şey akşam olunca akıllı telefonları olduklarından bahsediyor. Bu olayın en kötü yanı da; Ne yazık ki öğrencinin annesinin ve babasının da ÖĞRETMEN olması! AMAN DİKKAT!

Sevgili dostlarıma sigarasız ortamda sağlıklı yaşamlar dilerim.

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/bir-umuttur-yasamak.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz