BURSALI HAYVANSEVERLERE BİR ÖDÜL DAHA

BURSALI HAYVANSEVERLERE BİR ÖDÜL DAHA

Hayvan hakları alanında yaptıkları çalışmalarla birçok ödüle layık görülen Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği, bir ödüle daha layık görüldü.

Geçtiğimiz akşam Uğur Mumcu Kültür Merkezinde gerçekleşen “Sivil Gündem Gazetesi Deniz Yayın Fark Yaratanlar Ödül Töreni“ gazetenin genel yayın yönetmeni Olcay Erözden öncülüğünde gerçekleşti.

Fark Yaratanlar Ödül Töreninin bu yıl 5’incisi düzenlendi.

Ödül törenine 300 kişi katıldı ve alanında fark yaratan 15 sivil toplum kuruluşuna ödül verildi. Ayrıca seçici kurulun özel ödülleri de yine törende sahiplerini buldu.

PROGRAMI DENİZ ÇEVİK SUNDU

Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği, Hayvan Hakları alanında yaptığı çalışmalarla ikinci kez ödüle layık görüldü.

Okullarda hayvan haklarının ve sevgisinin anlatılması, şehir bazında farkındalık ve afiş çalışmaları, hayvanseverlerin uzman psikolog, hukukçu ve veterinerler tarafından aylık olarak düzenli olarak bilgilendirilmesi, gerçekleştirilen sergilerle ve düzenli besleme çalışmaları derneğin ödül almasında önemli etkenlerdi.

SİBEL AKINCI: HAYVANLARLA YAŞAMAYI ÖĞRENMELİYİZ

Ödülü dernek adına Sibel Akıncı, Şükrü Yaşar, Banu Baltacı ve Seçil Semiz Özcan aldı.

Ödülü alan Sibel Akıncı, “Bu yola yanımda görmüş olduğunuz dostlarımla ve bana güç veren ailemle birlikte inançla çıktım. Sizlerden tek isteğim hayvanlarla yaşamayı öğrenmenizdir. Bu dünya hepimizin. Onlar bize emanet başka bir dünya mümkün” diye konuştu.

HABER: NİHAT BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/bursali-hayvanseverlere-bir-odul-daha-.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz