ÇAVUŞOĞLU: HIZLI TREN'E BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

ÇAVUŞOĞLU: HIZLI TREN'E BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bursa-Bilecik Hızlı Tren projesine çok önem verdiklerini söyledi.

 

Geçtiğimiz günlerde Bursa Basını ile kahvaltıda buluşan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bursa-Bilecik Hızlı Tren projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

Hızlı Tren projesi ile ilgili sorulan bir soru üzerine açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, “Milletvekili arkadaşlarımızla bir araya geldiğimizde konuştuğumuz en önemli konu Bursa-Bilecik Hızlı Tren projesi. Bu projeye çok önem veriyoruz ancak, sanatsal yapılar yüzünden gecikmeler yaşıyoruz” dedi.

 

 

HIZLI TREN HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

 

Bursa-Bilecik arasındaki Hızlı Tren Projesindeki çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, şunları söyledi: Projenin Yenişehir-Osmaneli arası 47 Kilometre. Yenişehir Bursa arası ise 56 Kilometre. Projenin 16 bin 500 metresi tünelden oluşuyor. Tünellerin 6.8 kilometresi tamamlandı. Projede 6.2 kilometre viyadük var, bunun da 1 kilometresi bitti. Hızlı Tren projesinin bugüne kadar % 32’lik fiziki çalışmalarını tamamladık. Bursalı Milletvekili arkadaşlarımızla bir araya geldiğimizde konuştuğumuz en önemli konu, Bursa-Bilecik arasındaki Hızlı Tren projesi. Hızlı Tren projesindeki gecikme nedeni sanatsal yapılar. Projede bu yüzden gecikmeler yaşanıyor. Projeyi en kısa sürede bitirmek için çalışıyoruz”.

 

HABER: NİHAT BIÇAK   

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/cavusoglu-hizli-tren-e-buyuk-onem-veriyoruz.html.html

Yorumlar

 • Misafir

  Misafir

  Hızlı tren, Test merkezi, Şimdide yerli otomobil üretim Merkezi. Yenişehirli icraat görmek istiyor. 2017 de hızlı tren bitecekti. Karınca hızla ilerleyen projelerin bitmesi onlarca yıl sürer.

 • Aylin

  Aylin

  Otomobil test merkezi eylül ayı sonuna kadar açıklanacaktı. Ancak ekim ayı da bitiyor hala açıklanmadı.

 • Aylin

  Aylin

  Bırakın hızlı treni de yerli otomobil nereye yapılacak. Eylül ayı sonuna kadar nereye yapılacak açıklanacaktı. Ama ekim ayı da bitiyor hala açıklanmadı.

Yorum Yaz