CHP YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

CHP YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

CHP İlçe Başkanı Necdet Sert, 15 kişilik yönetim kurulunun istifasını İl Başkanlığı'na teslim ettiklerini belirtti.

Olağanüstü kongreye gidilmesi ve güçlü bir yönetimle yerel seçimlere hazırlanılması gerektiğini söyleyen Sert, 'Son seçimde başarısızlıklar var. Sorumlusu biziz. Önümüzdeki sürece bakacağım, ancak aday olmayı düşünmüyorum' dedi.

Yerel seçimlere gitmeden önce örgüt ile birlikte eleştiri ve özeleştiri çerçevesinde güvenoyuna ihtiyaç olduğu tespiti ile yeni bir yol haritasının görüşüleceği yeni bir yapılaşmaya gidilmesi gerektiğini düşündüklerini anlatan Sert, şunları kaydetti: 

'Partimiz CHP tabanının, seçmeninin sesine kulak vererek örgütümüzden güvenoyu alacak yeni bir yapı ile yerel seçimlere gidilmesinin daha doğru olacağından, yerel siyaset anlayışımızın, demokrasi anlayışımızın, yurtseverliğimizin bir gereği olarak İlçe Yönetim Kurulu olarak istifa kararı aldık.

Bizce, 24 Haziran seçimleri öncesi bir hedef belirleyerek, bu hedefe varılmadığı takdirde kendilerini başarısız olarak değerlendireceğini söyleyen, ülke genelindeki oy düşüşü bahanesinin ardına saklanan tüm ilçe ve il örgütleri bu cesaretli, ilkeli adımı atmalıdır. Seçmenimiz ile barışmanın en ideal yolu budur.

Üst kurullarımızın bir an önce Olağanüstü Kongre kararı alarak ilçe örgütümüzün bu güvenoyunu almasının önünü açmasını bekliyoruz. Umudu ve inancı kırılmış olan seçmenlerimizle güvene dayalı bağımızı yeniden kurmanın tek yolu olarak bu kararı aldık.'

FATİH AK
 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/chp-yonetimi-istifa-etti.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz