CHP’DE NEJDET SERT İLE AHMET KÖSE TEKRAR KARŞI KARŞIYA

CHP’DE NEJDET SERT İLE AHMET KÖSE TEKRAR KARŞI KARŞIYA

CHP Yenişehir İlçe Başkanlığı’nda için 5 Aralık 2017 Salı günü Olağan Kongre gerçekleşecek. CHP’deki seçimde mevcut Başkan Nejdet Sert ile eski başkanlardan Ahmet Köse yarışacak. Seçimde yarışacak iki aday, 1 Aralık 2015 yılında yapılan seçimde de karşı karşıya gelmiş ve 104 delegenin oyunu alan Necdet Sert, CHP’nin yeni ilçe başkanı olmuştu. Dönemin mevcut başkanı Ahmet Köse’ye ise sadece 26 oy çıkmıştı.

NEJDET SERT: BEN DEĞİL BİZ ANLAYIŞI İLE YOLA ÇIKTIK

Her iki aday da 5 Aralık günü gerçekleşecek olan seçim öncesi basın açıklaması yaptı. 2 yıl önce “Ben değil biz” anlayışıyla yola çıktıklarını anlatan Sert, bugün de aynı anlayışla çalışacaklarını belirtirken bireysel değil, örgüt olarak hareket etmenin önemine inandıklarını anlattı ve "Yolumuzda bölmeden, bölünmeden, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden yürürken, partimizi yerelde ve genelde iktidara taşımak için Cumhuriyet Halk Partiliyim diyen, bu anlamda kendini sorumlu hisseden, elini taşın altına koyan herkesle de birlikte yürümeye varız" dedi.

Yenişehir CHP’de son 2 yılda güzel işlerin yapıldığını ifade eden Sert, bütün bu işlerin yapılmasında örgüt olmanın, birlikte olmanın tadını aldıklarını anlatan CHP İlçe Başkanı Nejdet Sert, Sözlerini “Görev yaptığımız 2 yıllık süre içinde gerek şahsım ve yönetim kurulumuz gerekse parti tabanı olarak hemen her etkinlikte elimizden geleni yapmaya çalıştık. Önümüzdeki dönem, seçimler dönemi ve bu çabaların artarak devam etmesi gerekiyor. Hem genelde hem de yerelde başarılı olmak zorunda olduğumuzu biliyoruz. Yenişehir’de seçim kazanmak istiyoruz. Bu sorumluluk içinde ekip halinde yeniden aday olacak, görev talep edeceğiz”şeklinde sürdürdü ve önümüzdeki dönemde hem Türkiye’nin hem de Yenişehir’in CHP’li kadrolar tarafından yönetileceğine olan inancını tekrarladı.

AHMET KÖSE: ÇOK ÇALIŞMAYA SÖZ VERİYORUM

5 Aralık 2017 tarihinde yapılacak olan CHP Yenişehir İlçe kongresi öncesi eski başkan Ahmet Köse’de adaylığını açıkladı.

Köse yaptığı yazılı açıklama yeniden aday olduğunu açıklayarak şunları söyledi;  ‘İki yıl aradan sonra, yeniden ilçe başkanlığına adayım. Şehir komu oyuyla bu düşüncemi paylaşırken neden yeniden aktif olarak görev talep ettiğimi izah etmek isterim.

Ülkede yeniden parlamenter demokratik sisteme dönmek için 2019 da yapılacak genel seçimlerde başarılı olmak mecburiyeti vardır.

Toplumsal barışın ve huzurun tesis edilmesi, refahın başlıca koşullarından birisidir.

Üretim ekonomisine  geçilmesi, yerli üretimin desteklenmesi gereklidir.

Savunma, eğitim, adalet, tarım, ekonomi, bilim ve  sağlık alanında gelişmiş ülkelerdekine benzer yapılanmalara ihtiyaç vardır.

Ülke güvenliği tehlikededir.

Bizden sonraki nesillere yaşanılabilir bir vatan bırakma zarureti vardır.

Bu düşüncelerle yaşadığım bu şehirde benim de  yapabileceklerim var. Bunun için gerekli zamanım, motivasyonum ve inancım vardır. Ancak camia içinde hala sağduyu, vefa, emeğe saygı ve liyakat gibi kavramların önemini yitirmediğini görmek ihtiyacı da vardır.  Günlük yaşamın bize dayattığı baskılar, kendimizi üzerine bina ettiğimiz değerlerin tedricen yıkılıyor olması, sosyal yaşam ve ortak imkanlardan soyutlanıyor olmamız bizlere kaygı yüklerken,  her türlü sorunu soğukkanlılıkla çözme yeteneğimizi de yok etmektedir. Bu hem birey, hem toplum, hem kurumlar ve hem de ülke açısından sağlıksız bir durumdur. Direncimizi arttırmalı, mücadeleyi rasyonellikten uzaklaşmadan sürdürmeliyiz. Parti içindeki bu anlamdaki olumsuzlukları bertaraf etmek adına yoğun ve samimi bir mesai harcamayı vaat ederken, aşağıdaki hususlarda da tüm imkanları Yenişehir için kullanmaya  ve çok çalışmaya söz veriyorum”.

HABER: NİHAT BIÇAK

Kaynak : http://yenisehirim.com/chpde-nejdet-sert-ile-ahmet-kose-tekrar-karsi-karsiya.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz