DEV PROJE İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

DEV PROJE İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Yenişehir Belediyesi tarafından ilçeye kent meydanı yapılması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Atatürk Anıtı'nın yanındaki 13 bin metrekarelik bölgede Yenişehir Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Orman İşletme Şefliği'nin binalarının bulunduğunu belirten Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, bu binaların yıkılarak Kent Meydanı için yer açılacağını söyledi. Başkan Çelik, 'Bu alanda Belediye Hizmet Binası, otopark, yeşil alanlar ve yürüyüş yolları yer alacak' dedi. 

BİNALAR YIKILACAK, KENT MEYDANI İÇİN YER AÇILACAK
İlçeye Kent Meydanı kazandırmak için sürdürdükleri çalışmaları anlatan Çelik, 'Atatürk Anıtı'nın yanındaki 15 bin metrekarelik bu bölgede Yenişehir Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Orman İşletme Şefliği'nin binalarının bulunuyor. İmar planında değişiklikler yapacağız ve bu binalar yıkılarak Kent Meydanı için yer açılacak' diye konuştu.

OKUL PROTOKOLÜ İMZA AŞAMASINDA
Göreve geldiğinden bu yana Şişecam yetkilileriyle okul yapımı konusunda görüşmelerde bulunduklarını ifade eden Çelik, Valilik, Belediye, Milli Eğitim ve Şişecam arasında yapılacak protokolün imza aşamasına geldiğini kaydetti. Çelik, Osmangazi Lisesi'ne yeni bina yapımını Şişecam Grubu'nun üstlendiğini, Orman İşletme Şefliği'ne ise başka bir bölgede kamulaştırma yapılarak yer tahsis edildiğini belirtti.

YENİŞEHİR MODERN BİR MEYDANA KAVUŞACAK
Kent Meydanı hayata geçtiğinde Yenişehir'in, şehir olmanın özelliklerinden olan modern bir meydana kavuşacağını dile getiren Çelik, 'Okul ve Orman Şefliği binalarının yıkılmasıyla Kent Meydanı inşa etmek için 15 bin metrekarelik bir alan kazanacağız. Bu alana Belediye Hizmet Binası, 5 bin metrekarelik otopark, yeşil alanlar ve yürüyüş yolları yapacağız. Atatürk Anıtı'nın da bulunduğu bu bölgede, Bursa, İnegöl, Bilecik ve İznik caddeleri birleşiyor. Halen, Atatürk Anıtı'nın önünde çeşitli kutlama ve törenler yapılırken, bu yollar trafiğe kapatılıyor. Kent Meydanı'nda bir de tören alanı oluşturarak etkinlikleri burada gerçekleştireceğiz' dedi.

HABER: NİHAT BIÇAK

Kaynak : http://yenisehirim.com/dev-proje-icin-dugmeye-basildi.html

Yorumlar

  • Aylin

    Aylin

    Kent meydanına HİÇ bir yeri yıkmaya Yenişehir in dışına alınan dı.Mesela İznik yolu tarafına.Merkezde yıkıldı çok zor olacak

  • Aykut

    Aykut

    Önce şu yolları halledin de gerisi kolay

Yorum Yaz