ENGEL OLMA DESTEK OL

ENGEL OLMA DESTEK OL

‘ENGEL OLMA DESTEK OL’ sloganıyla yola çıkan Yenişehir DESTEK Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, Yenişehir Huzurevi ve Yenişehir Emniyet Müdürlüğü’ne ziyaret gerçekleştirdiler.

‘ENGEL OLMA DESTEK OL’ sloganıyla yola çıkan Yenişehir DESTEK Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, “TOPLUMDA  BİZDE VARIZ, ENGELİMİZ VE GEREKSİNİMLERİMİZ, YAŞLILARI VE POLİSİMİZİ TANIMAMIZA, ONLARLA KUCAKLAŞMAMIZA VE GÜVENLİĞİMİZİN NASIL KORUNDUĞUNU GÖRMEMİZE ENGEL DEĞİLDİR” dediler.


Ziyaretler oldukça neşeli geçerken, öğrencilerin mutlu oldukları görüldü.

Emniyet Müdürlüğü’ndeki ziyarette, Yenişehir DESTEK Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri polis amcalarına resim hediye ederlerken, polis amcaları da öğrencilere flüt hediye etti.

SAFİYE TEKYILDIRIM: ÖĞRENCİLERİMİZİN GÜLÜMSEMELERİNE ORTAK OLUYORUZ

Yenişehir DESTEK Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Safiye Tekyıldırım, ziyaretlerle ilgili bir açıklama yaptı. Safiye Tekyıldırım, farkındalık projemiz kapsamında her hafta bir kuruma ziyaret düzenleyerek, doğuştan veya sonradan bazı yetilerini kaybetmiş bireyler olan özel gereksinimli öğrencilerimizin yaşam kalitesi ve yaşamdan beklentileri sağlıklı bireylerle eş güdümlü bir şekilde gerçekleştirmek istiyoruz.

Günümüzde daha çok farkında olunmaya başlanan yaşam kalitesi kavramları bize özel gereksinimli öğrencilerimizin de diğer bireyler gibi daha sosyal, daha iyi koşullarda yaşaması  ve güvenliklerinin nasıl korunduğunun ve bu konuda farkındalığın gerektiğini göstermektedir. Ülkemizde bu alanla ilgili yapılan yasal ve yönetsel düzenlemelerle özel gereksinimli bireylerimizin  günlük yaşama ve üretime daha çok katılımlarının sağlanması amaçlanmaktadır. Biz de bu nedenle özel gereksinimli öğrencilerimizle hep beraber ‘Engel Olma Destek Ol’ diyerek onların umutlarına, yürekli, temiz, içten gülümsemelerine ortak olmak ve toplumda var olmaları gerektiğinin farkındalığını göstermek için Emniyet Müdürlüğümüze ve Huzurevine ziyarette bulunduk ve yapılan ziyaretlerimizle farkındalık adına amacımıza ulaşmış olduk. Gösterilen ilgi, misafirperverlik, ikramlar ve içtenliklerinden dolayı, İlçe Emniyet Müdürlüğümüze ve Huzurevi müdürümüz ve personellerine ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz” dedi. 

KAMETTİN BAŞTÜRK: YENİŞEHİR’IN IŞIĞI VE SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Kurum Müdürü Kamettin Baştürk ise “Destek Özel Eğitim ve rehabilitasyon olarak öğrencilerimizle beraber tek yürek olarak söylediğimiz ‘DESTEK ÖZEL EĞİTİMLİYİZ, BİZ BİR AİLEYİZ’ inancımızla farkındalıklarını oluşturmak, günlük yaşama dahil olabileceklerini göstermek, toplumla kucaklaşmalarını sağlamak, hepsinin birbirinden değerli olduğunu ve ailelerimizin bir fertleri olduklarını halkımızın tamamına göstermek adına bütün resmi ve özel kurumlarımıza ziyaretlerimiz devam edecektir. Destek ailesi olarak, ilk günümüzden itibaren özgün faaliyetler yaptık. Hiçbir kişi ya da kurumun adımlarını takip etmedik. Yaptıklarımızın örnek alınarak uygulamaya geçirilmesinden gurur duyarak, herkese teşekkür ediyoruz. Kendimizle yarışmaya devam edere farklı ve özgün faaliyetlerimizle Yenişehir’in ışığı ve sesi olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

HABER: NİHAT BIÇAK

 

Kaynak : http://yenisehirim.com/engel-olma-destek-ol.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz