FESTİVALE RENK KATTILAR

FESTİVALE RENK KATTILAR

3 gün boyunca süren ‘4. Uluslar arası Altın Biber Festivali’, açılışlarıyla, biber hasadıyla, stantlarıyla, seminerleriyle, konseriyle akıllarda yer bıraktı.

 

 

Ancak bu yıl festivale davet edilen Romanya, Moldova ve Yavru Vatan Kıbrıs’ın halk oyunları ekipleri, yaptıkları gösterileriyle izleyenleri kendilerine hayran bıraktılar.

 

 

Yenişehirli vatandaşlar, 3 gün boyunca her etkinlik sonrası gösteri yapan Romanya, Moldova ve Kıbrıs halk oyunları ekiplerinin, festivale büyük renk kattıklarını kaydettiler.

 

Yenişehir Kurtuluş Şenlikleri de, Bu yıl da Festival etkinlikleri içine alındı. Romanya, Moldova ve Yavru Vatan Kıbrıs’ın halk oyunları ekipleri, Kurtuluş etkinliklerinde de gösteri yaparak Yenişehirlilerin gönüllerinde taht kurdular.

 

Kortej yürüyüşüne de katılan Romanya, Moldova Kıbrıs halk oyunları ekipleri, sempatik tavırlarıyla da ilgi topladılar.

 

 

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile belediye personelinin özel ilgi gösterdiği Romanya, Moldova ve Yavru Vatan Kıbrıs’ın halk oyunları ekipleri, Yenişehir’i çok sevdiklerini ifade ederlerken, her ortamda hatıra fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler.

 

 

Öte yandan, festivale katılan Romanya Tortoman kasabası Belediye Başkanı Chitic Lucian, festival boyunca Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’i yalnız bırakmadı.

 

Her etkinliğe katılan Romanya Tortoman kasabası Belediye Başkanı Chitic Lucian, Yenişehir’e olan hayranlığını da gizlemedi. 

 

HABER: HÜLYA GEDİKLİ

Kaynak : http://yenisehirim.com/festivale-renk-kattilar.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz