GENÇLER; GELECEĞE UMUTLA BAKIN

GENÇLER; GELECEĞE UMUTLA BAKIN

Evet, seçilme yaşı gençler için 18’e indirildi. Bu adım gençlerin özgüvenini arttırdığı gibi rekabet hissini de arttırdı.

 

Gençlerimiz de çok fazla yılgınlık ve bıkkınlık hissi görüyorum. Fakat önü açılan gençlerimizin daha çok hayat dolu, gözleri umutla bakan ve gece gündüz demeden sürekli araştıran, çalışan ve okuyan bir gençlik görmek sadece benim değil, 7’den 70’e hepimizin temennisidir.

 

 

Globalleşen dünyada teknoloji, bilim, sanat ve kültür, her geçen saniye yeni bir revizyona kavuşmaktadır. Burada biz gençlere düşen en büyük görev, bu hızla yenileşen dünyada güncel kalarak bu revizyona ayak uydurup, bir de üstüne bir şeyler katabilmektir.

 

Emin olun zor bir şey değil. Sadece o kendinizi heba ettiğiniz saatlerce bilgisayar ve oyun konsollarının başında harcadığınız zamanın 1 veya 2 saatini kitap sayfalarının kokuları arasında harcarsanız, hem bu revizyon sizin için gündelik hayat konumu haline gelir, hem de gelecek ve ufkunuz sizin için daha aydın parlar.

 

Şimdiki gençliğimiz teknolojiye çok çabuk ayak uydurmaktadır. Her şey bir parmak dokunuşu kadar yakınınızdadır. Bu yüzden endüstri 4.0 dediğimiz uyguluma da çok çabuk hayata geçti. Fakat kitap kokusu bir başka, o yazılar insan hayatına geleceğe ve ufka çok yumuşak dokunuşlar yapıp düşüncelerinize bir mıh gibi çakılıp kalmaktadır. Kişisel gelişim olsun, siyasi roman olsun hiç fark etmez, hepsinin ağızda bıraktığı tat farklı farklıdır. Ben okumanın, çalışmanın ve öğrenmenin sınırının olmadığının fikrini sürdürenlerdenim. Dünya’da bile artık beyin ve strateji savaşları mevcuttur. Kim daha çok biliyorsa o kazanır…

 

Yani gençler uzun lafın kısası, büyüklerimiz hep derler ya, ‘oku çok oku’ ne varsa okumakta var. Evet haklılar aslında, zalimlere karşı tek silahınız kaleminiz olsun. Haa ama şunu da unutmayın, kalemde bir silah ve ucu sivri. Ona yön verecek kişi de sensin ey gençlik, direksiyon sende ne duruyorsun. Muhtaç olduğun kan damarlarında mevcut değil mi? Ecdadın 19-20 yaşında İstanbul’u fetih etti ya… Sen bilimi ve geleceği fethedip geleceğe ve ufka umutla bakmak bu kadar zor olmasa gerek değil mi?

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/gencler;-gelecege-umutla-bakin.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz