GENÇLERİMİZDEKİ MADDE BAĞIMLILIĞI

GENÇLERİMİZDEKİ MADDE BAĞIMLILIĞI

Sevgili dostlarım…

Ergenlik çağının ikinci döneminde, 15-18 yaşları arasında çocuklarımızın dışarıya çıkmasıyla başlayan, yani toplumsallaşmalarıyla, madde bağımlılığına heveslenme yaşı da başlamış olmaktadır.

İşte anne ve babaların çocuklarını kontrol etme, onlara birer arkadaş gibi davranma zamanı gelmiş olup, kesinlikle, bağırmadan ve dayaktan uzak, tatlı dil güler yüzle muamele etme ile çocuklarımızı madde bağımlılığından uzak tutmaya gayreti içerisinde olmalıyız.

Madde bağımlılığına ilk önce esrar başlanıp, sonra uyarıcılara geçiş oluşuyor (Extacy gibi). Sonra esrarla uyarıcılar birlikte kullanılıyor, daha sonra ise sert maddeler deneniyor. Son zamanda yaygın olan ve laboratuarlarda imal edilen, o yüzden çok ucuza satılan ve çok tehlikeli olan sentatik uyuşturuculardan bonzai kullanımının son beş senede arttığını bu uyuşturucunun direkt beyni etkileyerek, beyinde bir sersemlik oluşturup, insanın dengesini kaybettiren ve insanda çok çabuk bağımlılık yaratarak, arama-içme hissini hızlıca uyandıran ve türlü kötü yollarla uyuşturucu bulma gayretine girdikleri gözlenmiştir. Sentatik uyuşturuculardan TÜMÜYLE kurtulmanın tek yolu, kişinin kendi isteği ile hastaneye baş vurması olduğunu ve bu müracaattan sonra hastaların kısa zamanda çok daha rahat bir şekilde bu pislikten kurtulduklarını uzman doktorlar belirtilmektedir.

Bu lanet uyuşturucuyu içiciler çok kolay bulunabiliyorlar maalesef! Satıcılar içicileri, içiçiler de satıcıları tanıyor. İşte burada çocuklarımızı bu lanet uyuşturucuya bulaştırmamanın tek yolu, anne ve babalar gibi halkımın da bu konuda çok duyarlı olması ve torbacılara karşı en ufak bir şüphe duyma anında hemen polisimize ihbarlarda bulunmaları.

Bunları kanunun karşısına çıkartabilmek HEPİMİZİN bir görevi olması lazımdır. Gençlerimizi zehirleyerek haksız kazanç elde eden, Allah korkusu olmayan bu insanlara karşı EMNİYET GÜÇLERİMİZLE birlikte duyarlı bir toplum olarak hepimiz mücadele vermeliyiz.

Sevgili dostlarıma sigarasız bir ortamda sağlıklı yaşamlar dilerim.

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/genclerimizdeki-madde-bagimliligi.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz