GÖZYAŞI SEL OLDU!

GÖZYAŞI SEL OLDU!

İzmir’de düşen eğitim uçağında Şehit olan Yenişehirli Pilot Yüzbaşı Yunus Bal’ı, binlerce Yenişehirli gözyaşlarıyla ebediyete uğurladı.

Şehit Yüzbaşı Yunus Bal’ın naaşı, ilk olarak askeri uçakla Yenişehir’e getirildi. Şehit Yüzbaşı Yunus Bal ilk olarak Yenişehir Devlet Hastanesi’ne, oradan da Yenigün Mahallesi TOKİ konutlarında bulunan baba ocağına getirildi.

Burada edilen dualar ve alınan helallikten sonra Şehit Yüzbaşı Yunus Bal’ın naaşı, Cenaze Namazı için Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesine getirildi.

BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKAN ÇAVUŞOĞLU'DA TÖRENE KATILDI

Buradaki törene, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Ziya Kadoğlu, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Milletvekilleri, Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Çelik, askeri erkan, Şehit Yunus Bal’ın eşi Tuğba Bal, baba İsa, anne Cevriye Bal ile kardeşler, yakınları ve binlerce Yenişehirli katıldı.

Şehit Yunus Bal’ın cenaze namazını Bursa İl Müftüsü İzani Turan kıldırırken, Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesi tamamen doldu.

Cenaze Namazı’nın ardından top arabasına getirilen Şehit Yüzbaşı Yunus Bal için tören yürüyüşü yapıldı.

Cenaze ve tören yürüyüşü esnasında, yol üzerindeki halkın gözyaşlarına hakim olamadığı gözlemlenirken, Şehit Yunus Bal, Yenişehir İlçe Mezarlığı’nda toprağa verildi.

HABER: NİHAT BIÇAK

 

Kaynak : http://yenisehirim.com/gozyasi-sel-oldu!.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz