HAC KAYITLARI JET HIZIYLA

HAC KAYITLARI JET HIZIYLA

2018 Yılı Hac kayıtları, jet hızıyla başladı, aynı hızla sona erdi. 05 Şubat 2018 Pazartesi günü saat 08.30 da başlayan Hac kayıtları, sadece 3 dakikada, yani 08.33 de bitti. Hac kayıtları için internet kafeler dolup daştı.

EN ÇOK HAC KAYDI ALKUŞ TURİZM’DEN

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Bursa’da Seyahat Acentelerine tanınan % 40’lık Hac kotası üç dakika gibi kısa bir zaman içerisinde doldu. Bu da Hacı adaylarının Seyahat acentelerine göstermiş olduğu ilgi ve alakayı gözler önüne serdi. Yenişehir’de faaliyet gösteren tek yetkili Seyahat acentesi Alkuş Turizm, her sene olduğu gibi bu sene de Bursa’da en çok Hac kaydı yapan firma olarak dikkatleri de üzerine çekti. Alkuş Turizm, Yenişehirli Hac ve Umre acentesi olarak Yenişehir havalimanını kullanan ve Türk Hava Yolları tarafından plaket ile ödüllendirilen seyahat acentesi olma özelliğini taşıyor. 

HACI ADAYLARI, SEYAHAT ACENTALARINA BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Bu sene kutsal mekânlara giderek hac farizasını yapmak için başvuruda bulunan 2 milyonu aşkın hacı adayının 2018 yılı hac kuraları 1 Şubat 2018 Perşembe günü çekildi. 2 milyon 120 bin 967 hacı adayı arasından çekilen kura sonucunda, 80 bin kişi kutsal topraklara gitmeye hak kazandı.

Bursa’da oda tipinde 2.867 hacı adayına Hac kurası çıkarken, bunun % 40’nı, yani 1.146 Hacı adayını seyahat acenteleri kaydedecek. Seyahat acentelerinin kaydedeceği 1.146 Hacı adayının Diyanet sitesinden belgesini alma süresi de, üç dakika gibi kısa bir zamanda bitti.

HACI ADAYLARDINDAN ALKUŞ TURİZM’E TEŞEKKÜR

Alkuş Turizm’e kayıt yaptıran hacı adayları, ilgi ve alakadan ötürü Alkuş Turizm’e teşekkür ederken, “2018 yılı hac sezonunun Hacı adaylarına hayırlı uğurlu olmasını diler Alkuş Turizme başarılarının devamını temenni ederiz” şeklinde konuştular.

HABER: NİHAT BIÇAK

Kaynak : http://yenisehirim.com/hac-kayitlari-jet-hiziyla.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz