HAYVAN CANİLERİ!

HAYVAN CANİLERİ!

Sevgili dostlar.

Erzincan Orduevi bahçesinde bir psikopatın kediye yaptığı vahşice işkenceyi TV kanallarından izlerken kahroldum.

Bence hayvanlara işkence etmek basit bir olay değildir. İnsanları da hedef alan suç işleme eğilimin göstergesidir. Kriminoloji araştırmalarda katillerin çocukluğunda maruz kaldıkları, 1- Kız çoçuğu gibi giydirilmeleri 2- Tacize uğramaları 3- Kundakçılık (yangın çıkarma eğilimi)4- Hayvanlara işkence olarak belirtilmiştir. Hayvan sevgisinden uzak olan insanların da, sevgiden uzak olduğu alenen gözükmektedir. Hayvanları korumak ve kollamak bir insanlık görevidir.

24 SAATTE 4 CİNAYET!

Öyle bir yaşam keşmekeşi içerisine girdik ki, kadın cinayetleri azalacağına her gecen gün artarak devam ediyor.

Canlar yanıyor, evlatlar öksüz kalıyor. En kanlı ay olarak da, kasım olarak belirtiliyor. Tam tamına 24 bayan cinayeti! Bu cinayetlerin sebeplerinden bir tanesi boşanma. Benim anlayamadım bir nokta, bu silahların internet sitelerinden temin edilişi. Bastır parayı gelsin adresine istediğin silah! Benim hafızam bu konuda duruyor. Aslına bakarsanız televizyonda seyrettiğimiz hangi dizi olursa olsun mutlaka silahlı, esrarlı, magandalı, tecavüz ve mahalle çeteleri ile dolu şiddet içeren senaryoları izleyerek cinayete eğimli kişileri özendirmekten başka anlatılan bir konular yok bence.

RTÜK nasıl oluyor da böyle senaryolara izin verebiliyor? Cinayetlerin önüne geçilmesinin yolu silah temin etme yollarının acilen emniyet birimlerimizce yok edilme yoluna gidilmesi. Sanırım cinayet işleyen kişiler çoğunluğu,  sentetik uyuşturucu kullanım bağımlıları olabilme ihtimalleri yüksektir, aksi takdirde kendini bilen bir insan evlatlarını hiçbir zaman öksüz bırakmak istemez. Şurası da bir gerçek ki, her şey CEHALETTEN ileri gelmektedir.

Sevgili dostlarıma sigarasız ortamda sağlıklı yaşamlar dilerim.

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/hayvan-canileri!.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz