HIZLI TREN 2.5 MİLYARA İHALE EDİLDİ

HIZLI TREN 2.5 MİLYARA İHALE EDİLDİ

Beklenen Hızlı Tren ihalesi nihayet gerçekleşti. TCDD Genel Müdürlüğü’ndeki ihaleye 15 firma katılırken, ihaleyi 2.5 Milyar ile veren Aga Enerji Nak. Mad. İn. San. ve Tic. AŞ ile İmaj Altyapı Üstyapı San. Ve Tic. AŞ ortak girişimi kazandı.

Firmalar, Bursa-Yenişehir arası için üstyapı ve elektromekanik işlere teklif verirken, Yenişehir-Osmaneli arası için altyapı, üstyapı ve elektromekanik işi teklifi verdiler.

TEKLİF 2.5 MİLYAR LİRA

TCDD’nin 3.2 milyar lira sınır değerle çıktığı ihalede sınır değerin altında teklif veren 2 firma daha başlangıç aşamasında elendi. Kalan 13 firma arasından 2.5 milyar liralık teklif veren Aga Enerji Nak. Mad. İn. San. ve Tic. AŞ ile İmaj Altyapı Üstyapı San. Ve Tic. AŞ ortak girişimi ihalenin kazananı oldular.

İTİRAZ OLMAZSA İHALE ONAYLANACAK

Hukuki süreçler nedeniyle ihale henüz sonuçlanmadığı için onaylanmış kabul edilmiyor. Süresi içinde firmalardan itiraz gelmezse ihale onaylanıp ortak girişim firmaları sözleşme imzalamaya davet edilecek.

Sözleşmenin imzalanmasından 15 gün sonra yer teslimi yapılacak. Şartnameye göre, 105.7 kilometre uzunluğundaki Bursa-Osmaneli Hızlı Tren Projesi Altyapı, Üstyapı ve Elektromekanik Yapım İşi’nin 730 günde sonuçlanması gerekiyor.

HABER: NİHAT BIÇAK

Kaynak : http://yenisehirim.com/hizli-tren-25-milyara-ihale-edildi-.html.html

Yorumlar

 • kekeme

  kekeme

  neden bu kadar yılan hikayesine döndü bu iş. İstasyon yerleri ile ilgili neden bir şey söylenmiyor

 • mehmet

  mehmet

  İstasyon yeri belli mi akdere diyorlar.

 • Yelda Çelik

  Yelda Çelik

  Bursa yenişehir hızlı tren Hayırlı uğurlu olsun

Yorum Yaz