İMAM HATİP LİSESİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI

İMAM HATİP LİSESİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI

Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi, bilişim alanında Ulusal Platformda 3 derece aldı.

Microsoft Türkiye’nin STEM alanlarını desteklemek amacıyla, öğrencilere kodlamaya dayalı ve oyun temelli öğrenim araçlarıyla 21.Yüzyıl becerileri kazandırmak ve onların geleceğin dünyasına hazır hale getirmek maksadıyla, Minecraft Eğitim Sürümü ve yeni Kod Oluşturucusu’nu kullanarak yeni yılda öğrencilerin hayal ettikleri dünyayı tasarladıkları “Yeni Yıla Yeni Bir Dünyada Gir: MineCraft İle Kendi Dünyanı Tasarla” yarışmasında Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 projeyle derece aldı.

Türkiye’de toplamda 514 projenin katılım gösterdiği projeler arasından seçilen 6. Sınıf öğrencileri Furkan Efe Kobak, Muhammed Hamit Çiçek, Zeynep Necla Hacıhasanoğlu projeleriyle derece aldılar. Microsoft Türkiye İstanbul’da düzenlenen ödül töreninde Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi hem Yenişehir’i, hem de Bursa’yı ulusal platformda temsil etmenin gururu içindeydiydiler.

Proje Danışmanı Bilişim Teknolojileri Öğretmeni İsmet Hazar Papak, “Öğrencilerimizin STEM yaklaşımına ilgi duyması ve devamında bu alanda bilgi ve donanım kazanmaları için gereken adımları böyle bir platformda destekleyen Microsoft Türkiye’ye ve YEĞİTEK Genel Müdürümüz Bilal Tırnakçı’ya teşekkür ediyoruz” dedi.

HABER: NİHAT BIÇAK

Kaynak : http://yenisehirim.com/imam-hatip-lisesinden-buyuk-basari.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz