KAYBOLAN ÇOCUKLAR

KAYBOLAN ÇOCUKLAR

Sevgili dostlar.

Her geçen gün sokaklarda kaybolan çocuklarımızın çoğunun bulunamaması, ailelerin içlerine kor, bir ateş düşmesine sebep oluyor. Sokaklarda kimsesiz ve fakir aile çocuklarının küçük yaşlarda mendil satarak veya dilendirilerek, aç susuz halleri, ufacık yaşlarda tiner çekerek etraflarına verdikleri korku, çocukların yaşamları, gelişen büyüyen TÜRKİYEM için, içler açısı çok vahim bir durum oluşturmaktadır!

Binlerce çocuğun kaybolduğu ülkemizde, acaba bu çocuklar organ satan mafya çetelerin ellerine mi düşürüldükleri ve kimsesiz başıboş çocukların ilerde büyüdüklerinde, yaşam şekillerini düşününce hiç de hoş olmayan sonuçlarla karşılaşacağımız vahim bir tablo ortadadır.

Ülkemizde yemek israfının o kadar çok olduğu bir toplumda, bu gariban çocukların aç susuz gezmemeleri ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarının sürmesi için çocuk bakım yurtlarının azlığı fark ediliyor. Demek ki bu konular üzerinde ciddi şekilde görevlilerin harekete geçmesi en azından birkaç çocuğun hayatının kurtulmasına sebep verebilir.

Bir TV kanalında milyon dolarlar verilerek yapılan 7 yıldızlı otelin işletilmemesinden dolayı çürümeye bırakıldığı ve hırsızlar tarafından duvar korkuluklarının çalındığını öğrendik.

Yazık, bu gibi büyük Oteller için harcanacak paralar ile bu çocuklara bakım yurtları yapılsa, yemin ederim ki dışarıda hiç kimsesiz bakıma muhtaç çocuklarımız kalmaz ve ilerde huzurlu yaşamlar, terörsüz yaşamlar için büyük adımlar atılır.

Üzülerek belirteyim ki duyarlı bir toplumdan çok uzaklaştık. Bugüne kadar hiçbir siyasetçiden ve siyasi partilerden bu çocukların geleceği ile ilgili bir görüş belirttiklerini ben görmedim.

Kadın korunma evleri, yaşlılara bakım evleri gibi kimsesiz çocuklara bakım evlerinin açılması ve bu evlerin çoğaltılması geleceğimiz acısından çok çok önemlidir. Çocukların başlarına bir olay geldiğinde herkes ilgilenir. Mühim olan çocukların başına bir şeyler gelmeden ilgilenmeleri bence daha da önemlidir. Dışarıdaki bu çocuklar hepimizindir ve bu çocuklara sahip çıkmak vatani bir görevdir. Bu çocuklar birer çiçek, bizim geleceğimizdir. Her şeyi Devletten bekleyeceğimize, zenginlerimizin de bu konuda çocuk bakım evlerinin kurmasıyla çocuklarımız acısından çok önemli bir adım olacaktır. İşte o zaman o zengin, bu dünyada en güzel dünyalığını o çocukların duasıyla almış olur.

Sevgili dostlarıma sigarasız bir ortamda sağlıklı yaşamlar dilerim.

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/kaybolan-cocuklar.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz