KAZANLAR KARDEŞLİK İÇİN KAYNADI

KAZANLAR KARDEŞLİK İÇİN KAYNADI

Yenişehir’de Muharrem ayı ile birlikte başlayan ‘Aşure’ etkinlikleri, devam ediyor.

Son olarak S.S. 269 No’lu Yeşilkent Servisçiler Kooperatifi hem kooperatif binası önünde, hem de Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde “Aşure” programı düzenledi.

Her yol geleneksel olarak gerçekleştirilen Aşure programlarına Kaymakam Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Çelik, MHP İlçe Başkanı Arif Eren, AK Parti Başkan Vekili Mustafa Dönmez, Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Çekil, Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, Muhtarlar Derneği Başkanı Enver Zengin, Demirciler ve Madeni İşler Sanatkarları Odası Başkanı Yusuf Süer, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Memiş Oral, S.S. 21 ve 77 No’lu Yeşilkent Minibüs ve Otobüs Kooperatifi Başkanı Üzeyir Şebin, Okul Müdürleri, S.S. 269 No’lu Yeşilkent Servis Kooperatifi yönetim kurulu ve üyeleri ile Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Yaklaşık 2 bin kişilik yapılan Aşureye, vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdiler.

S.S. 269 No’lu Yeşilkent Servisçiler Kooperatifi Şükrü Sezer, Aşure programına katılan herkese teşekkür etti. Sezer, “Kooperatif olarak her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Aşure programını bu yıl da hem kooperatif binası önünde, hem de Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde düzenledik. Bu vesileyle tüm halkımızın Muharrem ayını kutluyorum. Muharrem ayının yeniden güzelliklerin yaşandığı, zulümlerin bittiği, Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiği günlere vesile olmasını diliyorum” şeklindi konuştu.

HABER: NİHAT BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/kazanlar-kardeslik-icin-kaynadi.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz