KİT’LER NEDEN KADRO DIŞI BIRAKILDI…?

KİT’LER NEDEN KADRO DIŞI BIRAKILDI…?

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN Devlet Kurumlarındaki Taşerona Kadro açıklaması yaptığı zaman tüm kurumlarda bayram havası vardı. Çünkü Ülkenin en önemli sorunlarından birisi de Devlet Kurumlarındaki Taşeron Sistemiyle insan çalıştırmaktı. Çünkü Bu sistem Bir nevi Komisyonculuk sistemiydi. Maaşını Ödeyen Kurum, Sosyal Haklarını Ödeyen Kurum, Yıllık İzinlerini veren Kurum. E o zaman niye taşeron firmalar vardı? Kişilerin üzerinden tatbikî de para kazanmak için. Durum böyle olunca bu yanlışı düzelmek de Sayın Cumhurbaşkanımıza düştü.

Peki Kamuda (Kitler) yani Kamu İktisadi Teşebbüsleri niye kadro dışı bırakıldı?

Türkiye de en önemli Devlet Kurumları arasında KİT ler vardır. Örnek vermek gerekirse: DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmesi), TCDD ( Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları) , BOTAŞ ( Doğalgaz Boru Hattı), TEİAŞ ( Türkiye elektrik İşletmesi) vs. Dikkat edin Devletimizin en önemli, en stratejik öneme sahip kurumlar bunlar. Başbakan Yardımcımız Mehmet ŞİMŞEK yaklaşık on gün önceki açıklamasında Bu kurumların Dünya daki Birçok önemli kurumlarla yarıştıklarını, eğer taşeron kaldırılırsa memurların çalışmayacağını iş gücünün düşeceğini söyledi TV programında. O zaman Türkiye deki tüm devlet dairelerindeki memurları kaldıralım yerine taşeron işçi koyalım. Olacak iş mi bu?

Kitler Özelleştirileceği için mi kadro verilmiyor?

İnsan düşününce, Sayın Başbakan Yardımcımız Mehmet ŞİMSEK’in açıklamasını da dinleyince, şöyle düşünüyor: Acaba KİT ler Çok Yakın Bir sürede özelleştirilecek ve bu sebepten dolayı burada yıllardan beri çalışan Taşeronlar işten mi çıkartılacak? Yoksa Devletimizin Göz bebeği Olan KİT ler de çalışanlara kadro niye verilmesin. Neden kapsam dışı bırakılsın. Devletimizin en çok kazandıran kurumlarındaki Taşeronlar, Kadroya alınınca Devletimize Maddi Yük mü binecek yani? Bu ülkede Kadroyu en çok hak endenlerdir KİT ler de çalışan Taşeronlar. Bu Böyle Biline

Saygılarımla - Erhan CENGİZ

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/kitler-neden-kadro-disi-birakildi….html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz