KİT’LERE CUMHURU REİS EL ATTI

KİT’LERE CUMHURU REİS EL ATTI

 1 Milyon kamuda çalışan taşerona kadro verildi fakat bu kadar konuşulmadı.!

Geçtiğimiz ay Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN Kamuda Kanayan Bir yara olan taşeron sisteminin düzeltilmesi için hükümete talimat verdi. Bu açıklama da Türkiye’de Kamuda Çalışan Taşeronlar için Dönüm noktası oldu. Sıkıntılı, sancılı bir dönem Kapanıyordu artık.

Taşeron yasası nasıl olacak kapsamı ne olacak derken 24 Aralık Akşamı 696 Sayılı KHK ile yasanın içeriği belli oldu. Fakat yasada ciddi anlamda bir eksiklik vardı. Bazı Kamu Kurumları kapsam dışı bırakılmıştı. EEEE Sayın Cumhurbaşkanımız dememişmiydi “ Artık Tüm Kamuda Taşeronu Kaldırıyoruz” Aslında talimatı da bu şekilde verdiğini de çok iyi biliyoruz.

Ne oldu da KİT ler Kapsam Dışı Bırakıldı?

Bunun Açıklamasını aslında Taşeron Kamudan Kaldırılacağını söyledikten bir hafta sonra Bakanımız Sayın ŞİMŞEK bir tv Kanalında “ KİT ler kadroya alınamaz çünkü onlar dünyadaki bir çok firma ile yarışıyor. Taşerona Kadro verirsek Memur zaten Çalışmıyor” demişti. “İyi işte diyorsunuz ki sayın bakan biz KİT ler ile dünyada yarışıyoruz: o zaman en çok da KİT lerin hakkı değil mi  kadro “ diye sosyal medya çınlamaya başladı. Bu arada Sayın ŞİMŞEK Bir tek Kurumdan Bahsettmişti tv kanalında (TPAO) TÜRKİYE PETROLLERİ ANONİM ORTAKLIĞI. Siz bu kurum ile diğer özel akaryakıt firmalarıyla yarışıyor olabilirsiniz. Peki BOTAŞ ile kiminle yarışıyoruz? TCDD ile kimle yarışıyoruz? PTT ile kiminle yarışıyoruz? DHMİ ile kiminle yarışıyoruz? Diye sosyal medya yine çalkalanmaya başladı.

Sosyal Medyanın ve Taban siyasetinin gücü

KİT lerde 50 Bin ile tabir edilen çalışanlar sosyal medyada müthiş bir şekilde birleşti. Önce Twitter dan ilgili Bakanlara Twitler atılmaya başlandı. Daha sonra Başta Doğu Bölgesinde Çalışan KİT ler olmak üzere Ak Partinin Tabanına yani İl ve İlçe başkanlarına sıkıntılarını dile getirdiler. Hangi Bakanı, Hangi Milletvekilini görseler “Devlet Babanın Evlatları Arasında Ayrım Yapmaması Gerektiğini” dile getirdiler. Sıkıntının Ciddi olduğunu gören İl ve İlçe başkanları , Sayın Vekillerimize ve Bakanlarımıza durumu anlattılar.

Bu arada Sosyal medyada KİT ler hep öndeydi. Twitter da her akşam bir TAG paylaşılıyor ve binlerce KİT çalışanları destek veriyordu. Facebook daki grupları da unutmamak lazım. Sonunda sosyal medyada KİT ler  Sayın Cumhurbaşkanımızın tüm mitinglerine katılma ve sloganlar ile seslerini duyurma kararı aldı.

KİT ler için Tokat Mitingi Dönüm Noktası Oldu

Sayın Cumhurbaşkanımızın Tokat da yapmış olduğu mitinge Ankara, Kırıkkale, Yozgat, Sivas gibi illerden KİT çalışanları sesini duyurmak için gittiler.” KİT LERE KADRO” Sloganı Sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımız KİT ler için dönüm Noktası olan O cümleleri söyledi:

"Biz sözü bir kere söyleriz. KİT'lerin de BİT'lerin de kadroları normal taşeron gibi değil, ne gibi olacak? KİT'ler şu anda hangi anlayışla, sistemle çalışıyorsa orada olanlar da aynı sisteme dahil olacak. Oraya girecek. BİT'lerdekiler de aynen. Yani biz aradan komisyoncuları kaldırdık, olay bu."

 

            KİT lerin KARDEŞLİĞİ,BİRLİK ve BERABERLİĞİ Tüm Kamu Kurumlarına Örnek Olması Dileğiyle

 

Saygılarımla

Erhan CENGİZ

Güvenlik İş Sendikası İstanbul Anadolu Şube  Eğitim Sekreteri

 

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/kitlere-cumhuru-reis-el-atti.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz