MEHMETÇİK İÇİN TEK YÜREK OLDULAR

MEHMETÇİK İÇİN TEK YÜREK OLDULAR

Yenişehir İlhan Oğuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Mehmetçik yararına düzenlenen 'Mehmetçik İçin Tek Yürek' adlı kermes ilgi gördü.

Yenişehir İlhan Oğuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen kermese, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, MHP İlçe Başkanı Arif Eren, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Burak Dural, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

FİKİR ÖĞRENCİLERDEN…

Kermes fikrini okul öğrencileri ortaya attı. Aynı Öğrenciler esnaftan topladığı giyim eşyaları, aksesuar ve oyuncak topladı. Kendi yaptıkları yiyecekleri de satan öğrencilerin satışından elde edilen 9 bin 146 TL'lik gelir, Mehmetçik Vakfı'na bağışlanacak. Etkinlikte ayrıca kan bağışı kampanyası da düzenlendi.

107 ÜNİTE KAN BAĞIŞI GERÇEKLEŞTİ…

Çeşitli okullardan toplam 107 öğrenci Kızılay'a kan bağışında bulunarak kampanyaya destek verdi. Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Süleyman Çelik, birlik ve beraberliğin önemini vurgulayarak etkinliği düzenleyenleri kutladı.

BAŞKAN ÇELİK: VATANIMIZ BÖLÜNMEYECEK, BAYRAĞIMIZ İNMEYECEK

Çelik, 'Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece vatanımız bölünmeyecek, bayrağımız inmeyecektir. Vatan, bayrak ve toprak için mücadele edenlerden Allah razı olsun' dedi.

Etkinliğin önemine dikkat çeken Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz da, kan bağışı kampanyasına gösterilen yoğun ilgiye dikkat çekti. 

Okul Müdürü Mehmet şahin de, kermesteki giyim eşyaları ve aksesuarların esnaftan temin edildiğini ve öğrencilerle velilerin etkinliğe önemli katkıları olduğunu kaydetti.

Şahin, 'Öğrencilerimiz böyle bir etkinlik düzenlemeyi planladıklarını belirttiler. Onların gözlerindeki ışıltıyı görüp de hayır demek mümkün değildi. Öğrencilerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum. Kermesimizin geliri Mehmetçik Vakfı'na bağışlanacak' diye konuştu.

HABER: NİHAT BIÇAK

 

Kaynak : http://yenisehirim.com/mehmetcik-icin-tek-yurek-oldular.html.html

Yorumlar

  • Mehmet

    Mehmet

    Bu anlamlı etkinliğin düzenlenmesi aşamasında kamuoyunun bilgilendirilmesine ve akabinde etkinliğin halkımıza duyurulmasına yaptığınız haberler ve katkılardan dolayı sizlere müteşekkirim

Yorum Yaz