MHP İL BAŞKANI: FETÖ İLE MÜCADELE EKSİK GİDİYOR

MHP İL BAŞKANI: FETÖ İLE MÜCADELE EKSİK GİDİYOR

MHP İl Başkanı Tevfik Topçu, Yenişehir MHP İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. MHP İl Başkanı Tevfik Topçu, MHP olarak AK Parti’nin çizgisine girmediklerini, aksine, AK Parti’nin kendi çizgilerine geldiğini söyledi.

MHP İl Başkanı Tevfik Topçu, İl Başkan Yardımcıları ve İl Yönetim Kurulu üyeleriyle göreve yeni atanan MHP Yenişehir İlçe Yönetim Kurulu’na hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

MHP İlçe Başkanı Arif Eren, Yönetim Kurulu Üyeleri ile meclis üyeleri ve partililerin karşıladığı MHP İl Başkanı Tevfik Topçu, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

İlk olarak konuşan MHP Yenişehir İlçe Başkanı Arif Eren, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde belediyeyi kıl payı kaçırdıklarını, 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerden galibiyet ile çıkacaklarını söyledi.

TEVFİK TOPÇU: YENİŞEHİR TEŞKİLATI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Daha sonra konuşan MHP İl Başkanı Tevfik Topçu, ilçe ziyaretlerine Yenişehir ile başladıklarını kaydetti. Topçu, “MHP Bursa ve Türkiye’de il ve ilçe düzeyinde kongrelerini tamamlamış bulunuyor. Coşkulu ve çok başarılı kongreler yaptık. Bu manada herkese teşekkür ediyorum. MHP Seçimlere en hazır partidir. İade-i ziyaret ve önümüzdeki süreci paylaşmak adına buradayız. MHP Yenişehir ilçe teşkilatı bizin için çok önemli ve anlam ifade eden bir teşkilatlarımızdan birisidir. Yenişehir’de 2014 yerel seçimlerinde son düzlükte arzu ettiğimiz sonucu alamadık. Yenişehir teşkilatına güvenimiz ve inancımız tamdır. İnşallah yerel seçimlerde de bunun sonucunu hep birlikte alacağız” dedi.

MHP, AK PARTİ’NİN YEDEK LASTİĞİ MİDİR?

Son aylarda MHP üzerinde konuşulan konuların olduğunu kaydeden MHP İlçe Başkanı Tevfik Topçu, şunları kaydetti: “MHP, AK Parti’nin yedek lastiği midir? MHP AK Parti’nin yandaşı mıdır? AK Parti’nin kurtarıcısı mıdır? AK Parti ile birlikte neden olmuştur? Son dönemde birileri maksatlı olarak bu süreci bu şekilde takdim etme gayreti içindeler. MHP 48 yıllık deneyimi ile Türk siyaseti içinde var olan, özgül ağırlığı aldığı oyun çok çok üzerinde olan, Türk siyasi tarihin en köklü partilerinden biridir. MHP ayrı bir siyasi partidir. Türk milletinin menfaatlerini önceleyen, önce ülkem ve milletim, sonra partim, sonra ben diyen anlayışı Türk siyasetinde dillendiren ve gerçek anlamda uygulayan bir siyasi partidir. Dolayısıyla MHP, hiçbir siyasi partiye eklemlenmiş, hiçbir siyasi partinin yandaşı, hiçbir siyasi partiyle ortak hareket eden anlayış değildir. Peki, bu algı neden oluştu? MHP’nin desteği neyedir bunu iyi analiz etmek gerekir. AK Parti, MHP’nin yıllarca söylediği ve savunduğu çizgiye geldi. Biz yıllarca terörle mücadele ettik. Bugün Türk devleti, hükümet, terörle çok sert bir mücadeleye girdi. Peki kim kimin çizgisine geldi? Kim kimin yanına geldi? Milliyetçi hareketin lideri, bilge devlet adamı Devlet Bahçeli haklı çıkmıştır. FETÖ 2010 yılları arasında ölmüş olsaydı tabutunun altında kimler olurdu, kim olmazdı? Emin olun tabutunun bir kolunda dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan, bir kolunda da Kılıçdaroğlu olurdu. Bir tek Devlet Bahçeli ve MHP’liler olmazdı. 15 Temmuz itibariyle haklı olduğumuz ortaya çıkmış mıdır? Kim kimin yanına geldi? FETÖ konusunda sert söylemlerimiz için bizi ‘Beynamaz’ ilan edenler vardı. FETÖ konusunda kim kimin yanına geldi? Haklılığımız sonuna kadar tescillenmiştir. Terör konusunda sınır dışı harekât yaparak bataklığı korutmamız lazım demiştik. Dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu, bizi dinleyerek değil, mezhep anlayışlı bir siyaset yaparak meseleye bakmıştır. Tekrar soruyorum; kim kimin yanına geldi? Kim kimin siyasi anlayışına geldi. Biz mi AK Parti’nin siyasi anlayışına gittik, yoksa AK Parti yıllar sonra dediklerimizi yaparak, Fırat Kalkanı harekâtına başlayarak bizim çizgimize mi geldi?”.

MHP İL BAŞKANI TOPÇU: FETÖ İLE MÜCADELE EKSİK!

FETÖ ile mücadeleye de değinen MHP İl Başkanı Tevfik Topçu, “FETÖ ile mücadele sürüyor. FETÖ soruşturması kapsamında mağduriyetler vardır. Stratejik hatalar vardır. Çaycıyla, çorbacıyla uğraşmakla, çevik kuvvetteki polisi, hemşire hanımı görevden atmakla, FETÖ ile mücadele eksiktir. Bunların elebaşlarını bulup yakalayıp adalete teslim etmeliyiz. 15 Temmuz’da bir tek MHP liderinin yeri belliydi. MHP lideri ilk açıklamasıyla ihanet şebekesinin karşısında durmuş, demokrasinin yanında olmuştur. Dolayısıyla MHP, hiçbir partiye destek değil, sadece ve sadece yüce Türk milletine destek vermiştir. Hükümetin bu tavrı ve mücadelesi sürdüğü takdirde, bu dış politikası devam ettiği sürece MHP her zaman iktidarın, hükümetin yanındadır" diye konuştu.  

HABER: NİHAT BIÇAK

 

Kaynak : http://yenisehirim.com/mhp-il-baskani:-feto-ile-mucadele-eksik-gidiyor.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz