MHP İLÇE BAŞKANI ARİF EREN: ÇİFTÇİLER MAĞDUR EDİLİYOR

MHP İLÇE BAŞKANI ARİF EREN: ÇİFTÇİLER MAĞDUR EDİLİYOR

MHP İlçe Başkanı Arif Eren, yaptığı basın açıklamasıyla, Sulama Birliği ücretleri nedeniyle mağdur olan bir kısım çiftçinin sorunlarını aktardı.

MHP İlçe Başkanı Arif Eren, bazı çiftçilerin sulama yapmamasına rağmen ücrete tabi olduklarını, bu durumun düzeltilmesi gerektiğini söyledi.

MHP İLÇE BAŞKANI ARİF EREN’İN AÇIKLAMASI ŞÖYLE;   

“Son günlerde Yenişehir çiftçisini yakından ilgilendiren Sulama Birliği ücretleri konusunda çiftçilerimizin sıkıntıları ile ilgili açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

Sulama Birliği tarafından son zamanlarda çiftçilerimize  tahakkuk ettirilen ödemeler ile ilgili avukat kanalı ile ödeme emri gönderilmektedir.

Çiftçilerimizin bir kısmı sulama yapmadığı halde veya kendine ait özel sulama pompalarından sulama yapmasına rağmen ücrete tabi tutulduklarını ve avukata gitmeden öncede kendilerine herhangi bir tebligat olmadığını beyan etmektedirler. Deneme suyu olması hasabi ile ve yeterli basınç olmamasına rağmen yinede su ücreti talep edildiği çiftçilerimiz tarafından belirtilmektedir.

Çiftçilerimizin zaten ekonomik olarak zor şartlardan geçtiği bu dönemde devletimizin birçok sektörlere destek yaptığıda  göz önünde bulundurularak Yenişehir çiftçisinin mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda zaten ağır gelen sulama ücretlerinin üzerine bir de avukatlık ücretlerinin eklenmesi mağduriyeti bir kat daha arttırmaktadır.

Devletimizin gerekli kurumlarının bu konuya hassasiyetle yaklaşacağı ve gerekli çözümleri üreteceğini düşünmekteyiz.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak her daim çiftçimizin yanında olduğumuzu ve konunun takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz”.

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/mhp-ilce-baskani-arif-eren-ciftciler-magdur-ediliyor.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz