MHP’DEN YERLİ OTOMOBİL’E TAM DESTEK

MHP’DEN YERLİ OTOMOBİL’E TAM DESTEK

MHP Yenişehir İlçe teşkilatından Yerli Otomobil’e tam destek geldi.

MHP Yenişehir İlçe teşkilatı, yaptığı basın açıklamasında Yerli Otomobil’in Yenişehir’e yapılmasını desteklerken, Yenişehir’le ilgili projelerin hayata geçirilmemesini de eleştirdi.

MHP YÖNETİM KURULU’NDAN YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI ŞÖYLE;

Milliyetçi Hareket Partisi Yenişehir İlçe Teşkilatı; Tarihsel, kültürel ve günümüzde önemli bir konumda bulunan Yenişehir’in ihtiyaç, sıkıntı ve istekleri doğrultusunda Yönetim kurulu, Meclis Üyeleri istişareleri neticesinde ortak fikir birliği ile gündem ve Yenişehir’e dair konuları ele almıştır.

MHP Yenişehir İlçe Teşkilatı, Yenişehir ve Halkımızın çıkarları doğrultusunda gerçekleşen her faaliyetin içerisinde bulunacağını net bir biçimde ifade etmektedir.

Ancak uzun zamandır gündemde yer tutan bir çok proje üzülerek ifade ediyoruz ki, gelecek zaman kipi ile kurulan (ecek-acak) cümlelerden öteye geçememiş ve hala bir faaliyet gösterilmemiştir. Bundan daha elzem bir vaziyet ise maalesef Yenişehir’in bu duruma alışmış hale gelmesidir.

Gerçekleşmesi beklenen KAPALI PAZAR projesi, eski garajın yıkılmasına rağmen hala daha uzun zamandır aynı vaziyette bekletilmektedir. Bölgede sanayi esnafının da kullandığı tuvaletler dahi yıkılıp hiçbir çözüm bulunmadan olduğu gibi bırakılmıştır. Bölgede tek muhatap dahi olmaması ve sanayiden civar esnaflara kadar bu durum herkesi sıkıntıya sokmaktadır.

Aynı vaziyetin çarşı içinde geçerli olduğunu görmekteyiz. Gayrı nizami ve düzensiz bir şekilde senesi dolmadan yapılan altyapı kazıları üstün körü kapatılıp biçimsiz bir şekilde bırakılmıştır. Bu durumda Yenişehir halkını da çarşı esnafını da mağdur etmiştir.

Başka bir konu ise OTOMOTİV TEST MERKEZİ projesi; uzun zamandan beri gündemde olan bu konuda olumlu bir netice göstermemektir. Bu projede de ne yazık ki hevesler kursakta kalmıştır.

HABER: HÜLYA GEDİKLİ

Kaynak : http://yenisehirim.com/mhpden-yerli-otomobile-tam-destek.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz