MİLLETVEKİLİ ŞAHİN'DEN KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI

MİLLETVEKİLİ ŞAHİN'DEN KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI

Milletvekili Şahin, Yenişehir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, kurtuluş mücadelesinin Türk insanının bağımsızlık karakterini gösteren en önemli savaş olduğunu vurguladı.

 

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkan Vekili, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin,  emperyalizme karşı verdiği mücadeleyle mazlum Milletlere örnek olan Türk Milletinin, Kurtuluş Savaşı'nda bağımsızlık karakterinden asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya gösterdiğini söyledi.

 

 

Hüseyin Şahin, Yenişehir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, Osmanlı Devleti'nin Birinci Dünya savaşı sonrasında emperyalist güçler tarafından parçalandığını ve Anadolu'nun tüm topraklarının işgal edildiğini hatırlattı. Tarihinde hep bağımsız yaşamış Türk Milletinin, topyekün bir mücadeleyle giriştiğini, tüm dünyaya örnek olan bir kurtuluş savaşı yaptığını vurgulayan Milletvekili Hüseyin Şahin, "Osmanlı Devleti’nin parçalanmasından sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde girişilen Kurtuluş Savaşı, topraklarımızı işgal eden, bağımsızlığımıza göz diken emperyalist güçlerinin Anadolu topraklarından kovulmasıyla sonuçlanmıştır. Bu mücadele, emperyalizmin yenilmez olmadığını tüm dünyaya göstermiş ve sömürge altında inim inim inleyen mazlum milletlere umut ışığı olmuştur. Bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini tüm dünyaya gösteren Türk milleti, bundan sonrada, birlik ve beraberlik içinde, şehit kanlarıyla sulanan bu toprakları canı pahasına da olsa düşmana teslim etmeyecek, özgürlüğümüzün sembolü, şanlı bayrağımız göklerde dalgalanmaya devam edecektir" dedi.

 

YENİŞEHİR AMANSIZ BİR MÜCADELE VERDİ

 

Hüseyin Şahin 1301 yılında fethedilen Osmanlı Devleti'nin resmi ilk Başkenti olan Yenişehir'in gurur duyulacak bir geçmişe sahip olduğunu belirtti. Şahin, Kurtuluş Savaşı yıllarında işgale uğrayan Yenişehir'in, tüm Anadolu şehirleri gibi namusuna, onuruna, bağımsızlığına göz diken düşmana karşı amansız bir mücadele vererek 6 Eylül 1922 tarihinde özgürlüğüne kavuştuğunu hatırlattı. Yenişehir halkının kadını erkeği, yaşlısı genci ile Yunan ordularına karşı yaptığı savaşta, binlerce şehit verdiğini dile getiren Milletvekili Şahin, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bugün Yenişehir'imizin bağımsızlığına kavuşmasının 95. yılını coşku ve gurur ile kutluyoruz. Atalarımız canları pahasına bu toprakları bize emanet bıraktı. Bize düşen görev, birlik ve beraberliğimizi her geçen gün daha da güçlendirerek, bu topraklarda şanlı bayrağımızın dalgalanmasını ilelebet sağlamaktır. Türk insanı, zor durumlarda kaldığı her dönemde gerekli reaksiyonu göstermiş, namusuna, dinine, diline, özgürlüğüne sahip çıkmıştır. Tüm Yenişehirlilerin kurtuluş bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Şehitlerimizin ruhu şad olsun".

Kaynak : http://yenisehirim.com/milletvekili-sahin-den-kurtulus-gunu-mesaji.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz