ÖMER DÖNGELOĞLU’NDAN KUDÜS UYARISI

ÖMER DÖNGELOĞLU’NDAN KUDÜS UYARISI

 Bursa’nın Yenişehir ilçesinde düzenlenen Kudüs ve Mescid-i Aksa konulu konferansta konuşan Ömer Döngeloğlu, “Hocalarımız sabah namazlarını bir saf bile olmayan bir cemaat ile kılıyorsa, siz Kudüs değil, avucunuzu yalarsınız” dedi


  İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu’nun Yenişehir Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen Kudüs ve Mescid-i Aksa konulu konferansa Yenişehirli vatandaşların yanı sıra, ilçe dışından da vatandaşlar katıldı.   

Yenişehir’de düzenlenen Kudüs ve Mescid-i Aksa konulu konferansa Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Çelik, AK Parti ilçe Başkanı Adnan Kamıl ile ilçe yönetimi, İlçe Müftüsü Mehmet Şenokur Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, oda ve sivil toplum örgütlerinin başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu, konferansta çok önemli uyarılarda bulundu. Ömer Döngeloğlu, ‘Yenişehir’de hocalarımız sabah namazlarını bir saf bile olmayan bir cemaat ile kılıyorsa, siz Kudüs değil avucunuzu yalarsınız. Öyle tiwit atarak İsrail oraları size vermez, hiç değilse kardeşlerim camileri doldurun, hiç değilse abdestli bir şekilde Allah’ın evi olan camilerde okunan bir duanın içinde olun ki, Allah bir Selahattin daha göndersin. Ama biz oturduğumuz yerden kafedeki gençlerin ağzında yan dudağında nargile, öbür elinde de akıllı telefon ile Kudüs bizimdir mesajı ile Kudüs sizin olmaz. Kucağında çocuklar ile gelirmiş Hazreti Muhammed’in zamanında kadınlar camiye’ dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik,”Ömer Döngeloğlu'nun Bağımsız Filistin Devleti Başkenti Özgür Kudüs ve Mescid-i Aksa konulu konferansına hemşerilerimizle birlikte katıldık. Güzel sohbetlerinden dolayı hocamıza ilçem adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Program Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu ve Belediye Başkanı Süleyman Çelik’in Ömer Döngeloğluna çiçek vermesi ile son buldu.   FATİH AK
 

Kaynak : http://yenisehirim.com/omer-dongeloglundan-kudus-uyarisi.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz