OTOMOTİV TEST MERKEZİ GÜN SAYIYOR

OTOMOTİV TEST MERKEZİ GÜN SAYIYOR

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Yenişehir’e yapılması planlanan Otomotiv Test Merkezi’nin temelinin 2018 yılı birinci yarısında atılacağını söyledi.

YENİŞEHİR’DEN ANKARA’YA ÇIKARMA

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl, Ticaret Borsası Başkanı Saim Bolaca, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Torun, Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, Yenişehir Muhtarlar Derneği Başkanı Enver Zengin, Yenişehir Berber Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Ahmet Akar, Yenişehir Demirciler ve Madeni İşler Sanatkarları Odası Başkanı Yusuf Süer, S.S. 269 No’lu Yenişehir Yeşilkent Servis Kooperitifi Başkanı Şükrü Sezer, S.S. 21 ve 77 No’lu Yenişehir Yeşilkent Minibüs ve Otobüs Kooperatifi Başkanı Üzeyir Şebin ile Yenişehir Emlakçılar Derneği Başkanı Özcan Kobak’tan oluşan heyet, Başbakan Yarımcısı Hakan Çavuşoğlu’nu makamında ziyaret etti.

SANAYİ BAKANI ÖZLÜ 30 KASIM’DA BURSA’DA OLACAK

Yenişehir’e yapılması planlanan Otomotiv Test Merkezi ile yerli otomobilini ağırlıklı ele alındığı ziyarette Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Otomotiv Test Merkezi için çalışmaların devam ettiğini, bir aksilik olmadığı takdirde temel atımımın 2018 yılının ilk yarısında gerçekleşeceğini söyledi. Bakan Çavuşoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün bir program için 30 Kasım Perşembe günü Bursa’da olacağını, konuyla ilgili daha net açıklamalar yapılacağını söyledi.  

ADNAN KAMIL: YERLİ OTOMOBİLİ İSTİYORUZ

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’na gerçekleşen ziyareti değerlendiren ve Otomotiv Test Merkezi’yle ilgili yaşanan gelişmelerin memnuniyet verici olduğunu ifade eden AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl, “İlk olarak Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu’na yakın ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sanayi Bakanımız Faruk Özlü 30 Kasım günü Bursa’ya gelecek. Havaalanına inecek olan bakanımızı sivil toplum kuruluşları, oda ve borsalar olarak karşılayacağız. Hazırlıklarımıza şimdiden başladık. Bakanımıza sahamızı ve özelliklerini yerinde göstererek olayın ehemmiyetini anlatma fırsatı yakalamış olacağız. Diğer bir konu da Yerli Otomobil. Yerli Otomobili Yenişehir’e istiyoruz. Bunun için Yenişehir’deki arazilerin bir çalışmasını yaptık, tarım dışı arazilerimizin envanterini çıkardık ve bunu bir dosyayla Sayın Başbakan Yardımcımıza sunduk. Sayın Başbakan yardımcımız konuyla ilgileneceğini ve bir çalışma yapacağını söyledi. Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu’na ilgilerinden ötürü çok çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

SÜLEYMAN ÇELİK: YENİŞEHİR ADINA ÖNEMLİ BİR GÜN

Belediye Başkanı Süleyman Çelik ise, bugünün Yenişehir adına çok önemli bir gün olduğunun altını çizdi. Başkan Çelik, “Yenişehir’deki sivil toplum kuruluşları başkanları ile Sayın Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu’nu ziyaret ettik. Bugün ziyaretimizin temelini, ilçemizin değerini bir kat daha artıracak son aşamaya gelen Otomotiv Test Merkezi’ydi. Bu konu üzerinde hem Başbakan Yardımcımız Sayın Hakan Çavuşoğlu hem de Sanayi Bakanımız Faruk Özlü titizlikle duruyor. Bu da ilçemiz, Bursa ve ülkemiz adına çok önemli. Proje son aşamaya geldi. 30 Kasım günü bakanlarımız, Bursa Milletvekilleriyle birlikte Yenişehir’de olacaklar ve sahayı gezecekler. Burada Otomotiv Test Merkezi’nin hem geçmiş süreci hem de geleceğiyle ilgili açıklamalar olacak” şeklinde konuştu.

HABER: NİHAT BIÇAK

 

  

Kaynak : http://yenisehirim.com/otomotiv-test-merkezi-gun-sayiyor.html

Yorumlar

  • yusuf sakınmaz

    yusuf sakınmaz

    Yılardır otomobil test merkezi haberi yapılıyor hala ortada bir şey yok .Lütfen bu konudaki her konuşmayı haber yapmayın

Yorum Yaz