ÖZEL ANNELERDEN MİLLİ EĞİTİME ÖZEL ZİYARET

ÖZEL ANNELERDEN MİLLİ EĞİTİME ÖZEL ZİYARET

Yenişehir’de bİr grup engelli annesi, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, Subaşı köyünde Gevher Nesibe Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nin boşalttığı ve yerine yapılacak olan Özel Eğitim Okulu konuşuldu. Engelli anneleri ile Musa Ayaz, yapılacak okulla ilgili fikir alışverişinde bulundu. Engelli anneler ayrıca, okulla ilgili çekincelerini aktardılar.

Engelli anneleri, okulun uzak olmasından yakınırlarken, çocuklarının yalnız kalmasının sorunlara yol açabileceğini kaydettiler. Engelli anneleri, “Çocuklarımız kendi başlarına bir iş yapamıyor. Yemeklerini biz yediriyoruz. Altlarını bağlıyoruz. Bu sebeple Subaşı köyüne yapılacak okul bize sıkıntı yaratabilir. Biz okulun daha yakın bölgelerde yapılmasını isterdik. Okulun ayrı olması, çocuklarımızın sosyalleşmesi açısından da problem teşkil eder. Bunlar göz önüne alınıp buna göre karar verilmesini istiyoruz” şeklinde konuştular.

Yenişehir Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz ise, özel eğitime ayrı bir ilgi ve özen gösterdiğini söyledi. Ayaz, “Bu nedenle Yenişehir’de müstakil bir özel eğitim okulu olmasını istedik. Bilindiği üzere Subaşı köyündeki Gevher Nesibe Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nin kendi binasına taşındı. Biz de bunu fırsat bilerek, o okulun Özel Eğitim Okulu olmasını İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teklif ettik. Bu teklif daha sonra bakanlıkça onaylandı. Tabi ki sizin de çekinceleriniz, fikirleriniz olabilir. Bunları konuşarak çözüme kavuşturabiliriz. Ayrıca sizden ricam, çevre ilçelerde bulunan Özel Eğitim okullarını ziyaret etmeniz. Bu okulları gezip görün, ondan sonra otur tekrar bir değerlendirme yaparız” dedi.

Diğer yandan, Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yurdanur Ülker’de bu çekincelerin ortadan kalkması için önümüzdeki hafta Özel Eğitim Okulu bulunan İnegöl ya da başka bir okula velileri götürüp oradaki veliler ve okul yöneticileri ile Yenişehirli velileri görüştürüp velilerin çekincelerini bitirmek istediklerini belirtti.

Yenişehir’de Özel eğitim sınıflarında eğitim gören 1. Ve 2. Kademede toplam 72 öğrenci bulunuyor.

HABER: NİHAT BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/ozel-annelerden-milli-egitime-ozel-ziyaret.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz