ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN MEHMETÇİK ZİYARETİ

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN MEHMETÇİK ZİYARETİ

Yenişehir DESTEK Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinden ‘Mehmetçik ziyareti’.

‘ENGEL OLMA DESTEK OL’ sloganıyla yıla çıkan Yenişehir DESTEK Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, Yenişehir İlçe Jandarma Komutanlığı’na bir ziyaret gerçekleştirdiler.

İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Burak Dural ve görev yapan askerlerin karşıladığı özel gereksinimli öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi.

İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Burak Dural, öğrencilerle tek tek ilgilenirken, öğrencilerin asker elbisesi ve şapka giymesi ise, son derece anlamlıydı.

SAFİYE TEKYILDIRIM’DAN JANDARMAYA TEŞEKKÜR

Yenişehir DESTEK Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin özel projesi ‘ENGEL OLMA DESTEK OL’ hakkında konuşan Yenişehir DESTEK Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Sahibi Safiye Tekyıldırım, daha önce Huzurevi ve Emniyet Müdürlüğü’ne gerçekleştirdikleri ziyaretlerin, Yenişehir İlçe Jandarma Komutanlığı ile devam ettiğini kaydetti.

 

SAFİYE TEKYILDIRIM: ÖĞRENCİLERİMİZİN MUTLU OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ

Kendilerini oldukça sıcak karşılayan İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Burak Dural ile jandarma personeline teşekkür eden Yenişehir DESTEK Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Sahibi Safiye Tekyıldırım, “Öğrencilerimizle birlikte çok güzel ve anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdik. ‘ENGEL OLMA DESTEK OL’ projesi kapsamındaki bu ziyaretimizde, öğrencilerimizin son derece mutlu olduğuna şahit olduk. Hem onlar için, hem de bizim için farklı bir deneyim oldu. Bu projemizle farkındalık oluşturmayı hedeflerken, hepsi birbirinden değerli öğrencilerimizin günlük yaşama dahil olabileceklerini göstermek, toplumla kucaklaşmalarını sağlamak istiyoruz. Öğrencilerimizin bunu başardığını da görüyoruz. Bu gelişmeler bizleri mutlu ettiği gibi, öğrencilerimizin ailelerini de son derece mutlu ediyor” dedi.

TEKYILDIRIM ‘KURUMLARA ZİYARETLERİMİZ SÜRECEK’

Proje kapsamında kurumlara yaptıkları ziyaretlerin bundan sonra da devam edeceğine ifade eden Yenişehir DESTEK Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Sahibi Safiye Tekyıldırım, “Kurumlara ziyaretlerle doğuştan veya sonradan bazı yetilerini kaybetmiş bireyler olan özel gereksinimli öğrencilerimizin yaşam kalitesi ve yaşamdan beklentileri sağlıklı bireylerle eş güdümlü bir şekilde gerçekleştirmek istiyoruz. Bu tür özel insanların toplumda var olmaları gerektiğinin önemini çok iyi biliyoruz ve projelerimizi buna göre hazırlıyoruz” şeklinde konuştu.

İlçe Jandarma Komutanlığı’na ziyaret, hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

HABER: NİHAT BIÇAK

 

 

Kaynak : http://yenisehirim.com/ozel-ogrencilerden-mehmetcik-ziyareti.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz