SAMET DOĞRU'YA BİR ÖDÜL DAHA

SAMET DOĞRU'YA BİR ÖDÜL DAHA

olarak organize edilen BGC Başarı Ödülleri Yarışmasında ‘Magazin Fotoğrafı’ kategorisinde Samet Doğru başarı ödülüne layık görüldü.

Bursa Gazeteciler Cemiyeti tarafından 40 yıldır geleneksel olarak organize edilen BGC Başarı Ödülleri Yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri Basın Kültür Sarayı Uğur Mumcu Sahnesinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. İhlas Haber Ajansı’nda (İHA) görev yapan Samet Doğru, ‘Magazin fotoğrafı’ kategorisinde başarı ödülüne layık görüldü. Bursa Muşlular Derneği tarafından organize edilen toplu sünnet cemiyetinde sünnet olacak bir çocuğun mehter gösterisini mehteranın bacak arasından töreni izlediği anı fotoğraflayan Doğru, başarı ödülünü kazandı. Doğru’ya ödülünü Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Erkan Aydın takdim etti.

Aldığı birçok ödüle bir yenisini daha ekleyen Samet Doğru, “Magazin denildiği zaman insanlar televizyonlara çıkan kişilerin hayatları akıllarına geliyor. Ama sokak arasında 80 çocuğun sünnet ettirildiği cemiyeti de ‘magazin’ sayabiliriz. Magazin dalında böyle bir fotoğrafla ödül aldığım için ayrıca mutluyum” dedi.

Bursa protokolünün ve basın mensuplarının büyük ilgi gösterdiği ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, 2017 yılında yayınlanan 157 eserin değerlendirildiğini ve 15 esere başarı, 15 esere de mansiyon ödülü verildiğini söyledi.

HABER: NİHAT BIÇAK

Kaynak : http://yenisehirim.com/samet-dogru-ya-bir-odul-daha-.html.html

Yorumlar

  • Erdal

    Erdal

    Fotoyu koysaydınız bakaydik

Yorum Yaz