SAMET DOĞRU’YA ÇGD’DEN ÖDÜL

SAMET DOĞRU’YA ÇGD’DEN ÖDÜL

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Bursa Şubesi’nin 28. yıldönümü kapsamında düzenlenen ödül töreninde Samet Doğru ödüllendirildi.

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Bursa Şubesi’nin 28. yıldönümünde düzenlenen etkinlik çerçevesinde başarılı gazeteciler ödüllendirildi. İhlas Haber Ajansı Bursa Bürosu’nda görev yapan Samet Doğru ‘Genç Kalemler’ ödülüne layık görüldü. Doğru, ödülünü Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Erkan Aydın’dan aldı. ÇGD’nin Kültürpark içindeki lokalinde düzenlenen törene çok sayıda gazeteci ve davetli katıldı.

Yenişehir’de mesleğe başlayan Samet Doğru, İHA Bursa Bürosu’nda görevini sürdürüyor. Başarılı fotoğraflara imza atan Doğru, “Beni bu ödüle layık gören ÇGD yönetimine teşekkür ederim. Çalışmalarım aralıksız devam edecek” dedi.

ÇGD Bursa Şubesi’nin açıklaması:

Foto muhabirlerinin sayısı giderek azalıyor. Bursa’da da foto muhabirlerinin sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az. Basın fotoğrafçılığı özellikle günümüz şartlarında hayli zor bir iş. Haber fotoğrafı, haberin gücünü artırması hatta bazen haberin bütününü oluşturmasına rağmen çoğu zaman göz ardı ediliyor, önemsenmiyor. Oysa Samet Doğru; bu bakışı kıran en önemli isimler arasında. Sıradan basın toplantılarından, en hareketli toplumsal olaylara kadar izlediği birçok haberde çektiği, haberin gücüne güç katan belge niteliğindeki fotoğraflarla, kendisinden sonra gelecek foto muhabirlerine ilham vermeyi başardığı için Samet Doğru da ÇGD Bursa Şubesi’nin Genç Kalemler Ödülü’ne layık görülen bir diğer genç meslektaşımız…

Ayrıca Bursa Olay Gazetesi’nden Aslıhan Aydın ve Burak Türker de ‘Genç Kalemler’ ödülünü layık görülürken, ‘Basın emek’ ödülü’ ise Banu Demirağ’ın oldu.

HABER: NİHAT BIÇAK

Kaynak : http://yenisehirim.com/samet-dogruya-cgdden-odul.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz