SENDİKA: YASAL HAKLARIMIZI ALABİLECEĞİMİZ BİR ŞEMSİYEDİR

SENDİKA: YASAL HAKLARIMIZI ALABİLECEĞİMİZ BİR ŞEMSİYEDİR

            Merhaba Değerli Yenisehirim.com Takipçileri. İnşallah bundan sonra yenisehirim.com sitesinde Türkiye’de Sendika ve Sendikal Haklar konusundaki Güncel ve En Son gelişmeleri size aktarmaya çalışacağım.

            Ben Güvenlik Görevlisi Olarak ilk Bursa'nın Yenişehir İlçesinde Bulunan Şişecam Fabrikasında işe başlamıştım. Orda da Taşeron olarak çalışmaktaydım. Özel Güvenlik Görevlileri Fabrikanın işçisi statüsünde değildi. Fabrikanın işçileri Sendikal güvence altındaydılar. Şişecam Bursa Fabrikası’nda çalışan Güvenlik Görevlileri olarak, “Acaba Bizde bu şekilde sendikal haklara sahip olabilecek miyiz diye hep düşünürdük”. Gün geldi ve Türkiye'de her konuda eksiklikleri olan Taşeronlara da Sendikalı Olma Hakkı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tarafından verildi. Ben Güvenlik İş Sendikamız ile 2015 yılının Ocak ayında tanıştım. Sendika ve Sendikal hakları yıllardır takip ederdim. Artık sıra biz TAŞERON’ Lara da gelmişti.

            2015 Yılında Tanışmış olduğum Güvenlik İş Sendikası Çok kısa bir sürede Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genelinde Çoğunluğu sağlayarak Toplu İş Sözleşmesi Hakkını Kazandı. Kısa Bir süre sonra Toplu İş Sözleşmemiz imzalandı. Artık bizde Taşeron Bir Güvenlik Görevlisi Olarak Sendikanın İşçisini Bir Kalkan Gibi Koruduğu Şemsiyesin Altına girmiştik.  Artık Bizimde Sorunlarımız ile ilgilenecek, dertlerimizle dertlenecek çözüm üretecek Anayasal Bir Güvencemiz olan GÜVENLİK İŞ SENDİKAMIZ var.

            Peki, Sendika Öncesi ve Sendikalı Olduktan Sonrası Ne Gibi değişiklikler oldu?

            Bir kere her şeyden önce maaşlarımızda artış oldu. Nasıl mı? Silah Tazminatı, Aylık Ödenen Yakacak Parası, Çocuk Başına Aylık Ödenen Çocuk Yardımı, Yüzdelik Zam, Bayram Parası, İkramiye, Öğrenim Yardımı ve daha sayamadığım birçok kazanım.

            Sendika sadece paradan mı ibaretti? Kesinlikle hayır. Örnek verecek olursak; Aylık Yıllık Eğitimler sayesinde bilgilerimiz genişledi. Sendikaya Üye olan arkadaşlarımızın artık bir Hukuk Danışmanı vardı. Başlarına gelebilecek her konuda danışabilecekleri ve çözüm için yanlarında olan Hukukçular Ordusu.

            GÜVENLİK İŞ Sendikası’nın OLMAZ İSE OLMAZLARI arasında en önemlisi ise GENEL YÖNETİM KURULU ve ŞUBE YÖNETİM KURULU’nda Görev Alan Kişilerin Özel Güvenlik Kartı Olması ve Mutlaka Bir Dönem ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ olarak Çalışmış Olmaları Gerekiyor. Yani bizim gibi bir dönemler bu mesleğin zorluklarını çekmiş kişiler bunlar. Demek oluyor ki bizim sıkıntılarımızı en iyi anlayabilecek kişiler ordusu. Bu sendikada SAMİMİYET var. Bu sendikada DOĞRULAR var. Bu sendikada SİYASET Yok HERKES var. Bu sendikada BEN Yok, BİZ var. Bu sendikada İNANÇ var. Bu sendikada BİRLİK ve BERABERLİK var. Bu sendikada HAK davası var.

            Demek oluyor ki artık Taşeron Özel Güvenlik Görevlilerini de Her Konuda Çelik Bir Şemsiye Gibi Güvence Altına Aldığı GÜVENLİK İŞ SENDDİKASI var.

            Bu ülkede hak verilmez alınır ise, bizim haklarımızı alabileceğine inandığımız Sendikalara Lütfen Üye Olalım. Bizim Gibi, Bizi En İyi Anlayabileceğine İnandığımız Sendikalara Üye Olalım. Unutmayalım ki En kötü Sendika dahi sendikasız olmaktan iyidir. 

Saygılarımla

Erhan CENGİZ

GÜVENLİK İŞ SENDİKASI BURSA İL TEMSİLCİSİ

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/sendika:-yasal-haklarimizi-alabilecegimiz-bir-semsiyedir.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz