ŞİŞECAM’IN YAPTIRACAĞI OKUL İÇİN BURSA VALİLİĞİ’NDE PROTOKOL İMZALANDI

ŞİŞECAM’IN YAPTIRACAĞI OKUL İÇİN BURSA VALİLİĞİ’NDE PROTOKOL İMZALANDI

 

ŞİŞECAM, Biber Pazarı’nın karşısındaki 20 bin 500 m2’lik arsaya, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yaptırıyor. Okul için protokol, Bursa Valiliği’nde imzalandı.

Yenişehir’de 2 fabrikası faaliyet gösteren ŞİŞECAM Grubu Üst Yönetim Kurulu, 2016 yılının son aylarında yaptığı toplantıda, Yenişehir’e okul yaptırma kararı aldı. Alınan karar, ŞİŞECAM’ın 2017 yılı bütçesine eklendi.

Okul ile ilgili protokol, Bursa Valisi İzzettin Küçük’ün makamında Bursa Valisi İzzettin Küçük, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl ve ŞİŞECAM Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Ahmet Kırman’ın katılımlarıyla imzalandı.

VALİ İZZETTİN KÜÇÜK’TEN HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR

16 derslikli olacak okulun 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılına yetiştirilmesi planlanırken, Bursa Valisi İzzettin Küçük, okul yaptıran hayırseverlere teşekkür etti.

İmza töreninde konuşan Bursa Valisi İzzettin Küçük, “Bu dönem 130 okul yapmayı planlıyoruz. Bunların bazıları hayırseverlerin katkılarıyla olacak. Bugüne kadar hayırseverler tarafından yapılan okulun 23’üncüsünün protokolünü imzalıyoruz. ŞİŞECAM fabrikaları Yenişehir’de 16 derslikli Anadolu Lisesi yaptıracak. Ben eğiteme verdikleri bu çok kıymetli destekleri nedeniyle teşekkür ediyorum. Ahmet beyin şahsında da bütün ŞİŞECAM kurumuna teşekkür ediyorum. Proje üzerinde emekleri bulunan kaymakamımız ve belediye başkanımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

AHMET KIRMAN: İLERİYE DÖNÜK BİR OKUL OLACAK

ŞİŞECAM Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Ahmet Kırman da, imza töreninde bir konuşma yaptı. Konuşmasına, Vali İzzettin Küçük’e teşekkür ederek başlayan Ahmet Kırman, “Kurumumuz sosyal sorumluluğun faaliyette olduğu, Mersin’den Yenişehir’e kadar her yerde varız. Yeni nesillerin gelişmesine katkı koymaya çalışıyoruz. Yapacağımız okul, gayet güzel, ekipmanlarının iyi olduğu ve ileriye dönük bir okul olacak. Öğrencilerimizin burada rahat bir eğitim hayatları olacak. Biz, ekonomik ve üretim ve sosyal sorumluluk anlamında yapmaya gayret gösteriyoruz. Bundan sonra da yapmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

HABER: NİHAT BIÇAK       

Kaynak : http://yenisehirim.com/sisecamin-yaptiracagi-okul-icin-bursa-valiliginde-protokol-imzalandi.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz