SOKAK HAYVANLARI YALNIZ DEĞİL

SOKAK HAYVANLARI YALNIZ DEĞİL

Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği üyelerinden, Yenişehir’deki sahipsiz sokak hayvanlarına tedavi ve besleme.

Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği Başkanı Sibel Akıncı ve dernek üyeleri, ilk olarak Yenişehir Koyuhnisar Köyü’ne geldi. Köy kahvehanesinde hayvanlarla ilgili köy halkını bilgilendiren ve Orman ve Su İşler Bakanlığı, Doğa Koruma v Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğü’nün bilgilendirme broşürlerini dağıtan Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği Başkanı Sibel Akıncı, hayvanların da insanlar kadar yaşam hakkına sahip olduklarının altını çizdi.

KULÜBELER KONTROL EDİLDİ

Koyunhisar köyünden ayrılmadan önce sahipsiz sokak hayvanlarına besleme yapan Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği Başkanı Sibel Akıncı ve dernek üyeleri, bir süre önce mezbaha bölgesine bırakılan kulübeleri kontrole gittiler.

Buradaki besleme noktalarının mamalarla dolu olduğunu gören ve sevincini gizlemeyen Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği Başkanı Sibel Akıncı, “Bir süre önce Yenişehir’e gelmiş, bu bölgeye kulübeler bırakmıştık. Besleme noktalarının da mamalarla dolu olduğunu gördük. Bu da bizi gerçekten çok mutlu etti” dedi.

SİBEL AKINCI: HAYVANLARIN DA BİZİM KADAR YAŞAM HAKKI VAR!

Hayvanların insanlara birer emaneti olduğunu vurgulayan Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği Başkanı Sibel Akıncı, “Hayvanlar da bizim gibi can taşıyor. Bu dünyada bizim kadar onların da yaşam hakkı var. Herkesten hayvanlar için daha duyarlı olmalarını istiyorum. Biz bugün ulaşabildiğimiz tüm hayvanlara ulaşmaya çalıştık. Uyuz olanların uyuz tedavilerini gerçekleştirdik. Aldığımız sosislerin içine ilaç koyarak iç parazit tedavilerini yaptık. 100 kilo mamayla beslemelerini yaptık. Bu uygulamalarımız sürekli devam edecek” şeklinde konuştu.

Son olarak, ‘Merhamet etmeyene merhamet olunmaz’ diyen Sibel Akıncı, kendilerine araç tahsis eden Orman ve Su İşledi Şube Müdürü Ekrem Terzioğlu’na teşekkür etti.

HABER: NİHAT BIÇAK

 

Kaynak : http://yenisehirim.com/sokak-hayvanlari-yalniz-degil.html.html

Yorumlar

  • Cemil akcan

    Cemil akcan

    Yenişehir belediyesi neden sokak hayvanları için bir proje yapmazki kısırlaştırma aşılama sahiplendirme barınma vb. Acilen sokak hayvanları için bişeyler yapmalıyız

Yorum Yaz