SOSYAL MEDYA

SOSYAL MEDYA

Sevgili dostlar.

Sosyal medyanın insanlar üzerinde faydasından çok, bence zararları daha fazla olduğuna inanan bir kişi olarak, başta ailelerin çok daha dikkatli olmaları gerekmektedir.

Genç kızlarımızın sosyal medyada hiç tanımadığı kişilerle yazışarak canavar insanların ağına düşmeleri ve kandırılarak evlerini terk etmeleri son günlerde artarak devam etmektedir. Bu durumda aileler perişan, genç kızlarımızın sonu ise uyuşturucuya ve fuhşa sürüklenmeleri an meselesidir. Kızlarımız, evden kaçmalarına sebep olarak aile baskısını dile getirmektedirler. Maalesef evden kaçan kızlarımız, çoğu zaman bilinmeyen karanlık bir yolda kendilerini buluyorlar.

Sayın aile bireyleri, tüm amacınız kızlarınızı korumak olan ve bunun için yaptığınız baskılardan dolayı tam tersi kızlarınızı dışarıya karşı bir özenti içerisinde bırakıyorsunuz. Baskı yerine onlarla arkadaş olma yolunu seçerseniz, kızlarınızla aranızdaki bağı koparmamış olacaksınız. Kızlarımız 15 yaşından itibaren sosyalleşme arkadaş edinme durumunda olduklarında her türlü tehlikeye açıktırlar. İşte bu tehlikelerden korumanın tek yolu, kızlarınızın sizlerle her şeyi rahat bir şekilde paylaşabilmesini sağlamak ve baskısız, arkadaş gibi davranabilinmesidir. Dışarıda canavar insanların olduğu bir yaşamda, evlatlarınızı projektör gibi izleyerek, arkadaşlarını bilerek ve internet yazışmalarını kimlerle yaptığını inceleyerek, bu kötü ruhlu insanlardan tatlı dil güler yüzle koruyabilirsiniz. Akıllı telefonların hayatımıza girdiği andan itibaren, insanlar arasındaki tüm ilişkilerin koptuğu, evlerimizde bile çoğu zamanın konuşmalar hoş sohbetler yerine telefonlarla ilgilenmenin çoğaldığını, komşuluk, dostluğun unutulduğu aşikardır. Bu durum insanlar arasında en önemli olan sevgi kopukluğuna sebebiyet vererek, aramızdaki güveni yitirmemize neden olmaktadır.

Sevgili dostlarıma sigarasız bir ortamda sağlıklı yaşamlar dilerim.

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/sosyal-medya.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz