SÜT BİRLİĞİ ÜYELERİ KUTSAL TOPRAKLARDA

SÜT BİRLİĞİ ÜYELERİ KUTSAL TOPRAKLARDA

Yenişehir-İznik Süt Üreticileri Birliği üyeleri, Kutsal Topraklar da.

Alkuş Turizm ile protokol yapan Yenişehir-İznik Süt Üreticileri Birliği, bu protokol çerçevesinde yaklaşık 100 üyesini Kutsal Topraklara götürdü.

Birlik üyelerini Kutsal Topraklara aileleri dışında, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl ve Yönetim Kurulu üyeleri uğurladı. 

Gazeteciler Nihat Bıçak ile Fatih Ak’ın da bulunduğu Süt Birliği kafilesi, geçtiğimiz hafta İhram giyerek Yenişehir Havaalanı’ndan havalanan uçakla Cidde’ye indi.

Cidde’den Kafile Başkanı Necati Alkuş ile Mekke’ye geçen Süt Birliği üyelerini, kaldıkları otelde Alkuş Turizm Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Alkuş karşıladı.

Daha sonra Umre vazifelerini yapmak için Kabe’ye giden Süt Birliği üyeleri, ilk Umrelerini eda ederek ihramdan çıktılar.

Süt Birliği üyeleriyle Kutsal Topraklara giden Yenişehir-İznik Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna, “Şuan ki heyecanımızı anlatmamız mümkün değil. Büyük heyecan ve mutluluk içindeyiz. Bizimle yakından ilgilenen Alkuş Turizm Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Alkuş ve Necati Alkuş’a da çok ayrıca teşekkür ediyoruz. 3 haftalık programımızı dolu dolu geçirmek istiyoruz. Allah hepimizin ibadetlerini kabul etsin” şeklinde konuştu.

Birlik üyeleri, Kutsal topraklarda kaldıkları sürece, kutsal yerleri de ziyaret edecekler.  

HABER: NİHAT BIÇAK     

Kaynak : http://yenisehirim.com/sut-birligi-uyeleri-kutsal-topraklarda.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz