TARİHİ HAMAM İLGİ BEKLİYOR

TARİHİ HAMAM İLGİ BEKLİYOR

Kuruluşu 1300 yılına dayanan Yenişehir Köprühisar Köyü’nde bulunan ve en az 500 yıllık olduğu tahmin edilen Tarihi Hamam, bakımsızlıktan adeta dökülüyor. Köprühisarlılar, şimdilerde dökülen tarihi hamamın ilacının, tarihi eserlere verdiği önemle bilinen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe olduğunu ifade ediyorlar.

 

 

TARİHİ HAMAM 50 YILDIR KULLANILMIYOR

 

Köprühisar Köyü Muhtarı Harun Engür, tarihi hamamın restore edilip köye kazandırılmasını beklediklerini kaydetti. Muhtar Harun Engür, “500 yıllık olduğunu tahmin ettiğimiz köy meydanındaki tarihi hamamımız, 50 yıldır kullanılmıyor. Hamama 2011 yıllarında ufak bir çalışma yapıldı ve etrafı telle çevrildi. O zamandan bu güne hamamımız böyle duruyor. Tarihi hamamın, kadınlar için okuma salonu olarak restore edilmesini istiyoruz” dedi.

 

 

RECEP ALTEPE’NİN SESİMİZİ DUYMASINI İSTİYORUZ

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye seslenen Köprühisar Muhtarı Harun Engür, “Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin tarihi eserlere olan ilgisini biliyoruz. Nerede restore edilecek bir tarihi eser olsa, orada Recep Altepe’nin imzasını görüyoruz. Başkan Altepe’nin sesimizi duyması halinde kayıtsız kalmayacağını da biliyoruz. Köy halkı olarak köyümüzdeki tarihi hamamın restore edilmesini dört gözle bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

 

 

HABER: NİHAT BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/tarihi-hamam-ilgi-bekliyor.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz