TAŞA 2,5 MİLYON LİRALIK YATIRIM

TAŞA 2,5 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Yenişehir Belediyesi, 2017 yılında parke taşı çalışmalarına 2 Milyon 540 bin TL’lik yatırım yaptı. Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Çalışmalar tamamlandığında ilçemiz altyapı ve üst yapısı tamamlanmış, eksikleri giderilmiş pırıl pırıl bir ilçe olacak' diye konuştu.

Yenigün Mahallesi'ndeki parke taş çalışmalarını yerinde inceleyen Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, ilçenin yıllardır süren altyapı sorunlarına bu çalışmalarla köklü çözümler getirildiğini belirtti.

Altyapısı tamamlanan bölgelerin üstyapı çalışmalarına geçildiğini anlatan Çelik, 'İçme suyu ya da kanalizasyon çalışmasını gerçekleştiren kurum, yol çalışmasına başlıyor. Bugün itibariyle hem Büyükşehir Belediyemiz, hem BUSKİ hem de Yenişehir Belediyesi olarak ekiplerimiz üç koldan yol çalışmalarını gerçekleştiriyor. Uygun bölgelere asfalt ya da parke taşlar döşenip tretuarlar oluşturuluyor' dedi.

Bugünlerde yılın 2. etap parke taş çalışmasını gerçekleştirdiklerini ifade eden Çelik, toplam 62 bin 500 metrekarelik yolun parke taşa kavuşacağını söyledi. Yenişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği bu çalışmaların 1,5 ay sonra tamamlanacağını dile getiren Çelik, 'Bu yılın 2. etap parke taş çalışmaları 1 milyon 815 bin TL'ye mal olacak. Yıl içindeki toplam parke taş çalışmasının maliyeti ise 2,5 milyon TL'yi buluyor. Bu çalışmalar tamamlandığında ilçemiz altyapı ve üst yapısı tamamlanmış, eksikleri giderilmiş pırıl pırıl bir ilçe olacak' diye konuştu.

HABER: FATİH AK

Kaynak : http://yenisehirim.com/tasa-2-5-milyon-liralik-yatirim.html

Yorumlar

  • Aylin

    Aylin

    Hani eylül 2017 sonu yerli otomobilin yapılacağı yer belli olacaktı.İşler çok ağır ilerliyor çokkkkkk

  • Aylin

    Aylin

    Hani eylül 2017 sonuna kadar yerli otomobilin yeri belli olacaktı .İşler seneye mi kaldı acaba

Yorum Yaz