TV Dizileri ve Gerçek Hayat

TV Dizileri ve Gerçek Hayat

Sevgili dostlarım…

Öyle bir yaşam döngüsü içerisine girdik ki, bir Allah’ın günü cinayetsiz, tacizsiz, hırsızlığı olmayan, bir yerler kurşunlanmayan, düğün ve şehir magandaların zevkine kurşun yağdırmalarından, kadın cinayetlerinin olmadığı bir günümüz geçsin.

Artık akşam saatlerinde belli şehirlerde vatandaş gece sokağa çıkmaktan korkar hale geldi. Akşam TV haberlerinin neredeyse çoğunluğunu bu haberlerin kapsadığını üzülerek izliyoruz. Haber bitiminin ardından, her kanalda TV dizileri başlıyor. İşte sevgili dostlarım, haberlerde gerçek yaşam içerisindeki canımız yandığı olayların çoğunu dizilerde seyretmeye başlıyoruz ve sinirlerimiz iyice laçkalaşıyor. Kısacası vurdulu-kırdılı, silahlı, cinayetli, soygunlu, tacizli, sokak eşkıyalarıyla dolu, mafyalı diziler...

Şimdi anlayamadığım nokta, gerçek yaşamdaki ölümlerle, yaralanmalarla, haksız kazançlarla ve tacizlerle oluşan olaylar, dizilerden heveslenerek mi vuku buluyor ya da diziler gerçek yaşamlardan esinlenerek mi yapılıyor? Benim pek aklım ermiyor bu işe. Bu iş, ‘Yumurta mı tavuktan çıkar? Yoksa tavuk mu yumurtadan çıkar?’ konusuna benziyor. Aklımın erdiği tek bir şey, biz yaşamda toplum olarak bireyler olarak pek iyi yollarda olmadığımız. Onun için her vatandaşın, her bireyin bu olaylara karşı tek tek kendini sorgulaması gerekiyor. önce iğneyi kendimize batıracağız.

RTÜK ne hikmetse gençlerin izlediği bu dizilere karşı hiçbir önlem almıyor. Bence Türk toplumunun örf, adet ve geleneklerine uygun, ülkemizin yörelerini, Anadolu’yu, ülkemizin güzelliklerini, sıcacık insanların sevgisini yansıtacak diziler yapılsa çok çok iyi olur gibime geliyor.

Yok mu böyle diziler? Çok çok az var. Ülkemizi, Vatanımızı her türlü tehlikelerden koruyarak insanların, huzurlu bir şekilde, bir sevgi çemberi içerisinde yaşaması için her kişi kendine düşen görevlerini yerine getirse, kısacası insanlar kendi evlerinin önünü tertemiz yapsa, bütün kötü olaylar biter.

Sevgili dostlarıma sigarasız bir ortamda sağlıklı yaşamlar dilerim.

 

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/tv-dizileri-ve-gercek-hayat.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz