ÜNLÜ AŞÇI ÜRETİM İÇİN YENİŞEHİR’İ DÜŞÜNÜYOR

ÜNLÜ AŞÇI ÜRETİM İÇİN YENİŞEHİR’İ DÜŞÜNÜYOR

Ünlü Aşçı Özgür Şef, “Bursa’nın Yenişehir ilçesinde yapacağımız yatırımlar ve getireceğimiz hayvanlar sayesinde Türkiye’nin her bölgesinden insanlar Yenişehir’e gelecek dedi.

Son zamanların en popüler küçükbaş hayvanı haline gelen Romanov koyunlarına ilgi, her geçen gün giderek artıyor.

YENİŞEHİR’İN ADINI DUYURMAK İSTİYORUZ

Yenişehir’de hayvancılık alanında yatırımlar yapmaya devam eden Ünlü Aşçı Özgür Özkan, “İnşallah Romanov koyunu üretimi için Yenişehir’e yatırım düşünüyoruz. İlçede de bu konuda hem tarımdaki hem de hayvancılık alanında uğraşan arkadaşlar yapacağımız yatırımlar konusunda bizlere çok yardım ettiler. Biz Yenişehir’in ismini aynı zamanda Romanov koyunu ile de Türkiye’de duyurmak istiyoruz. Kısa bir süre içinde yapacağımız yatırımlar ile 4-5 bin koyun sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Bu sayede Yenişehir’e Türkiye’nin her yanından insanlar hayvan almaya gelecek” diye konuştu.

EKONOMİK ET OLACAK…

Yenişehir Belediyesi Mezbahasında Romanov kuzular kestirerek incelemelerde bulunan Özkan, Romanovun hem tüketiciye de hem de üreticiye birçok katkısı var. Bu hayvanın kemik yapısı çok ince, eti yağsız kuyruk olmadığı için et pembe ve en büyük insanı etkileyen kısmı bu hayvanda koyun kuzu kokusu hiç yok çoklu doğum özelliği ile de herkesin tüketeceği ekonomik bir et olacak” dedi.

HABER: FATİH AK

Kaynak : http://yenisehirim.com/unlu-asci-uretim-icin-yenisehiri-dusunuyor.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz