YALNIZLIK!

YALNIZLIK!

SEVGİLİ DOSTLAR…

Geçenlerde huzur evinde kalan bir ağabeyimin hoş sohbet esnasında anlattığı hayat hikayesinden, birazını kaleme almak istedim.

Zamanında bu ağabeyim, devlet memurluğunun en üst kademelerinde eşiyle birlikte çalışmışlar ve emekli olmuşlar.

Yenişehir’e de bir ev alıp yerleşmeye karar vermişler. Ağabeyim der ki, hanım sağken ve site içinde otururken kapımız hiç kapanmaz, misafirler dolup taşar ve mutlu yaşamımıza devam eder giderdik.

Çocuğumuz olmadığından hanımla ben birbirimize yeterdik. Sanırdım ki hayat hep böyle huzurlu ve mutlu devam edecek!  Eşimin hastalanıp rahatsızlanması sonucunda, gözlerini de yumunca, yani Hakkın rahmetine kavuşunca, ‘İşte dostum o günden itibaren dünya üstüme yıkıldı! Gelenler gelmez oldu, bir tane Allah’ın kulu kapımı çalmadı’ diye anlatırken gözlerinden yaşlar yavaş yavaş süzülmeye başladı!

Ne para, ne varlık yalnızlığıma ortak olabildi diyordu huzurevinde kalan ağabeyim. ‘Bayramlar geldi geçti, evvelden dost bildiğim aileler, kapımı çalıp da bayramlaşmaya dahi gelmediler, gelenlerde çok nazlı geldi’ diye anlatıyordu yalnızlık duygusunu. Her sözünde belli ediyordu yalnızlığını…

Ve en sonunda arkadaş gurubu bulmak ve iyice yaşlandığı için bakımını üstlenecek kimsesi olmadığından, huzur evinde kalmaya başlamış. Ağabeyimiz burada olmaktan da çok çok memnun olduğu her defasında dile getiriyor.

Sevgili dostlar… Gerçekten de bir erkeğin yalnız kalması, yaşam mücadelesini hele hele belli bir yaştan sonra yalnız devam etmesi çok çok zor. Gençken, el ayak tutarken her şey kolay da, belli bir yaştan sonra insanın kendine bakması bayan olsun erkek olsun çok çok zor. İşte bu zor durumumuzda Devletin açmış olduğu huzur evlerinde yaşamımızı idame ettirebilmek bile herkese nasip olmayabiliyor.

İnsan oğlu bence her zaman ne oldum değil, ne olacağım düşüncesiyle, yaşlılığını şimdiden düşünerek ona göre yaşamına yön vermesi gerektiğine inanıyorum. Yenişehir’in yüz akı olan huzur evinde bakılan yaşlılara gerekli önemi gösteren başta Müdür beyden ve tüm çalışanlarında Allah razı olsun. Temiz bir ortamda yaşlılarımıza bakım yapılmasından dolayı da teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Orada kalan ağabeylerimizin tek isteği, siz dostların ziyareti.

Sevgili dostlarıma sigarasız bir ortamda sağlıklı yaşamlar dilerim.

BİR SÖZ: Bu devirde insanların birbirine yaptığı kötülükleri AKREPLER BİLE BİRBİRİNE YAPMAZ!

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yalnizlik!.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz