HAYVAN CANİLERİ!

194

Sevgili dostlar.

Erzincan Orduevi bahçesinde bir psikopatın kediye yaptığı vahşice işkenceyi TV kanallarından izlerken kahroldum.

Bence hayvanlara işkence etmek basit bir olay değildir. İnsanları da hedef alan suç işleme eğilimin göstergesidir. Kriminoloji araştırmalarda katillerin çocukluğunda maruz kaldıkları, 1- Kız çoçuğu gibi giydirilmeleri 2- Tacize uğramaları 3- Kundakçılık (yangın çıkarma eğilimi)4- Hayvanlara işkence olarak belirtilmiştir. Hayvan sevgisinden uzak olan insanların da, sevgiden uzak olduğu alenen gözükmektedir. Hayvanları korumak ve kollamak bir insanlık görevidir.

24 SAATTE 4 CİNAYET!

Öyle bir yaşam keşmekeşi içerisine girdik ki, kadın cinayetleri azalacağına her gecen gün artarak devam ediyor.

Canlar yanıyor, evlatlar öksüz kalıyor. En kanlı ay olarak da, kasım olarak belirtiliyor. Tam tamına 24 bayan cinayeti! Bu cinayetlerin sebeplerinden bir tanesi boşanma. Benim anlayamadım bir nokta, bu silahların internet sitelerinden temin edilişi. Bastır parayı gelsin adresine istediğin silah! Benim hafızam bu konuda duruyor. Aslına bakarsanız televizyonda seyrettiğimiz hangi dizi olursa olsun mutlaka silahlı, esrarlı, magandalı, tecavüz ve mahalle çeteleri ile dolu şiddet içeren senaryoları izleyerek cinayete eğimli kişileri özendirmekten başka anlatılan bir konular yok bence.

RTÜK nasıl oluyor da böyle senaryolara izin verebiliyor? Cinayetlerin önüne geçilmesinin yolu silah temin etme yollarının acilen emniyet birimlerimizce yok edilme yoluna gidilmesi. Sanırım cinayet işleyen kişiler çoğunluğu,  sentetik uyuşturucu kullanım bağımlıları olabilme ihtimalleri yüksektir, aksi takdirde kendini bilen bir insan evlatlarını hiçbir zaman öksüz bırakmak istemez. Şurası da bir gerçek ki, her şey CEHALETTEN ileri gelmektedir.

Sevgili dostlarıma sigarasız ortamda sağlıklı yaşamlar dilerim.

 

Kaynak : http://yenisehirim.com/yazar/mehmetkoseoglu.html

Yazarın Tüm Yazıları

HAYVAN CANİLERİ!

SOSYAL MEDYA

ZOR GÜNLER

SEMT PAZAR FİYATLARI

KAYBOLAN ÇOCUKLAR

BİR ANNENİN FERYADI

GENÇLERİMİZDEKİ MADDE BAĞIMLILIĞI

GIDA TERÖRİSTLERİ

UCUZ ET

TV Dizileri ve Gerçek Hayat

Ekmek Parası

Düğün Magandaları ve Psikopatlar

SENTETİK UYUŞTURUCU TERÖRÜ

YALNIZLIK!

TARIMSAL ÖRGÜTLER

ERKEK TERÖRÜ!

TARIMDA DEĞER YARATMA

YAŞAM BİÇİMİ

ANIZ YAKMAK!

ZENGİN TOPRAKLARIN FAKİR ÇOÇUKLARI!