YENİŞEHİR BELEDİYESİ'NDE DEVİR TESLİM TÖRENİ

YENİŞEHİR BELEDİYESİ'NDE DEVİR TESLİM TÖRENİ

Yenişehir Belediye Başkanı seçilen Davut Aydın, mazbatasının ardından Belediye Başkanlığı görevini devraldı.

Görevi Davut Aydın'a görevi devreden ve rozet takan önceki dönem Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Davut Aydın'a başarılar diledi.

Yenişehir Belediye Başkanlığı devir teslim devir teslim töreni Belediye Başkanlığı önünde gerçekleşti.

Cuma Namazı çıkışı MHP Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu, MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı, MHP İlçe Başkanı Arif Eren, önceki dönem Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Belediye eski Başkanı Bülent Hamdi Cingil ile Belediye önüne gelen Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’ı çok sayıda vatandaş ve partili karşıladı.

DAVUT AYDIN’IN ROZETİNİ SÜLEYMAN ÇELİK TAKTI

Törende ilk konuşmayı yapan önceki dönem Belediye Başkanı Süleyman Çelik, belediye çalışanlarına teşekkür etti ve helallik istedi. Davut Aydın’a başarılar dileyen Çelik, Aydın’a belediye rozetini taktı.

DAVUT AYDIN’DAN YENİŞEHİR HALKINA TEŞEKKÜR

Daha sonra konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, kendisine güvenen Yenişehir halkına teşekkür etti.

Davut Aydın daha sonra şu konuşmayı yaptı:

Tohum saç, bitmezse toprak utansın! 
Hedefe varmayan mızrak utansın!

Hey gidi Küheylan, koşmana bak sen! 
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

Ustada kalırsa bu öksüz yapı,
Onu sürdürmeyen çırak utansın!

Ey binbir tanede solmayan tek renk; 
Bayraklaşamıyorsan bayrak utansın!

Türklüğün vicdanında doğup İslam’ın sancağından tutan, Türk Milliyetçiliğini Türk Milletiyle Buluşturan, Ülkücü Hareketin kurucusu Merhum Başbuğ'umuz Alparslan Türkeş'in vefatının 22. yılında rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun.

Sayın Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcım ve Milletvekilim

Sayın Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanım, İl Başkan Yardımcılarım, Ülkü Ocakları Başkanım, İlçe Başkanlarım, Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız, Teşkilatımızın Değerli Üyeleri, Meclis Üyelerimiz, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Değerli Temsilcileri, Kıymetli Muhtarlarım, Kıymetli Çalışma Arkadaşlarım

Çok Değerli Hemşehrilerim, Kıymetli Hanımefendiler, Beyefendiler, Sevgili Gençler!

Basınımızın Değerli Temsilcileri

Öncelikle hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Cenâb-ı Hakka sonsuz şükürler ederek sözlerime başlıyorum.

Bu güne kadar Yenişehir Belediyemize hizmet etmiş tüm başkanlarımıza ve çalışanlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Ahirete göç edenlere de Allahtan rahmet diliyorum. 

31 Mart Yerel seçim sonuçları ülkemize, milletimize, Yenişehir'imize, bütün coğrafyamıza, hayırlar getirmesiyle yeni dönemin bereketli olmasını temenni ediyorum.

Milliyetçi Hareket Partisinin 50. Yılında Yenişehir Belediyesi burçlarında 3 hilal bayrağımızın dalgalandırılmasının gururunu ve heyecanını yaşıyorum.

Kıymetli Hemşerilerim

Osmanlıya başşehirlik yapmış böyle bir şehirde yaşamayı bize nasip eden Rabbimize sonsuz teşekkür ediyorum. Yenişehir’imizi bize emanet eden tüm ecdadımızı rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Kısa zaman önce seçim sürecini tamamladık. Bu süreçte şahsıma ve Cumhur İttifakına gösterilen teveccüh dolayısıyla her bir Yenişehirli hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyorum.

Tüm samimiyetimle ifade ediyorum ki, bizlere oy vermiş olsun olmasın, 31 Mart yerel seçimlerinin galibi şüphesiz Yenişehirli hemşerilerimizdir.

Kazanan aziz milletimizdir. Bugün Yenişehir kazanmıştır. Bugün milletimiz kazanmıştır.

Bugünden itibaren tüm şehrin Belediye Başkanı olarak elimden gelen gayretimi göstereceğime ve Yenişehir’in daha ileri bir yere taşımak için özel çaba sarf edeceğime burada bir kez daha belirtmek istiyorum.

Sizlerin huzurunda Genel Başkanımız Sayın Doktor Devlet Bahçeli’ye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, moral ve motivasyon sağlayan Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti İl Başkanlarıma yürekten teşekkür ediyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti ilçe Başkanlarıma, Milletvekillerime, Kadın Kollarına, Gençlik Kollarına, Tüm Teşkilatımıza teşekkür ediyorum.

Yenişehir’imizin daha sorunsuz bir şehir olması, daha yaşanabilir ve güvenli bir şehir olması, kardeşçe yaşamın tesis edilmesi, ekonomik sıkıntının asgari seviyeye inmesi, ulaşımdan pazar alanına kadar her türlü sıkıntıların çözümünün sağlanması için gerekli gayreti göstereceğiz.

Kararlarımızı Yenişehirli halkımızla alacağız ve bu şehri birlikte ortak akılla yöneteceğiz. Gönülde Yenişehir varsa orada hizmet gönülden olacaktır demiştik.31 Martta bu şehre cemre düştü gönüller ısındı. İnşallah hayalimizdeki Yenişehir’e birlikte ulaşacağız.

Adalet, merhamet, sabır, hoşgörü ve kardeşlik içinde yaşanan, helal ve kendine yeten bir şehir imar etmek için tüm gayretimizle çalışacağız.

 İNSANI YAŞAT Kİ, DEVLET YAŞASIN düsturuyla hizmet edeceğim.

Bu ifadeyi kulağımıza küpe ederek omuzlarımıza yüklediğiniz sorumluluğunda şuurunda çıktığımız bu yolda Allah bizleri mahcup etmesin, doğru karar alan ve uygulayan yöneticilerden eylesin; Allah yar ve yardımcımız olsun’.

Son olarak MHP Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu. Davut Aydın’a nasihatlerde bulundu. Davut Aydın’a artık tüm Yenişehir’in başkanı olduğunu hatırlattı. Vahapoğlu, Davut Aydın’ın şehrül emin olduğunu ve herkesin dertleri ile dertlenmesi gerektiğini vurguladı.

Törenin ardından makamında fotoğraf çektiren Davut Aydın, meclis salonunda kutlamaları kabul etti.

HABER: NİHAT BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yenisehir-belediyesinde-devir-teslim-toreni.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz