YENİŞEHİR TSO YÖREX FUARI’NDA

YENİŞEHİR TSO YÖREX FUARI’NDA

24-28 Ekim tarihlerinde Antalya’da düzenlenen 8.Yöresel Ürünler Fuarı’nda (YÖREX) Yenişehir’e özgü ürünlerin tanıtımının yapıldığı Yenişehir standı büyük ilgi gördü. Yenişehir Standını, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’da ziyaret etti.

Yüzlerce yerel ürünün sergilendiği YÖREX Fuarı’nda Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) tarafından açılan stantta sergilenen Yenişehir’e özgü ürünler büyük ilgi gördü. Antalya’da bu yıl 8’incisi düzenlenen fuarda, YTSO’nun standını ziyaret edenler arasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’da vardı.

Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle bu yıl 8’incisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), ANFAŞ EXPO Center’da ziyaretçilerini kabul ediyor.

Türkiye’nin en renkli fuarı YÖREX, 10 bin metrekarelik alanda Türkiye’nin farklı yörelerinden gelen katılımcıları ağırlıyor. Yaklaşık 200 bin ziyaretçi beklenen fuarda 81 ilin yöresel değerleri ve ürünleri sergileniyor. Bursa ve ilçeleri Ticaret ve Sanayi odaları ile Ticaret Borsalarının da aralarında bulunduğu Türkiye’deki 110 oda ve borsanın katılımıyla gerçekleştirilen fuarda, en çok ilgi gören stantlardan biri de Yenişehir’e özgü ürünlerin tanıtımının yapıldığı YTSO’nun açtığı stant oldu. YTSO Başkanı Orhan Torun ve Yönetim Kurulu üyelerinin temsil ettiği YTSO standını çok sayıda kişinin yanı sıra, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da ziyaret etti.

Fuar hakkında bilgi veren YTSO Başkanı Orhan Torun, YÖREX’in, üretildiği ve yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ürünleri, gıda ürünleri, el sanatları ve sanayi ürünlerini ulusal ve küresel ölçekte tanıtmayı amaçladığını belirtti. Fuarda Bursa’nın birçok ürününün sergilenerek ziyaretçilere tanıtıldığını kaydeden Torun, kendilerinin de YTSO olarak Yenişehir’e özgü tarım ve gıda ürünlerini tanıttıklarını kaydetti.

HABER: NİHAT BIÇAK

REKLAM

Kaynak : http://yenisehirim.com/yenisehir-tso-yorex-fuarinda.html.html

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiş gibi görünüyor.

    İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yaz